3. Беларус разби Казахстан с 5:1

Беларус разби Казахстан с 5:1

Националният отбор на Беларус буквално разби на пух и прах Казахстан като гост с 5:1 в световна квалификация от Група 6. Домакините започнаха вихрено мача и откриха първи резултата. Попадението бе дело на Балтиев в 10-ата минута.

Националният отбор на Беларус буквално разби на пух и прах Казахстан като гост с 5:1 в световна квалификация от Група 6. Домакините започнаха вихрено мача и откриха първи резултата. Попадението бе дело на Балтиев в 10-ата минута.

През първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат още голове, но през втората част Беларус разби своя съперник и му вкара цели пет гола.

Звездата на Арсенал Александър Хлеб изравни резултата в 48-ата минута на мача, а само пет минути по-късно Калачев вкара втори гол за беларусите, за да направи обрата в мача пълен. В 57-ата минута Стасевич вкара за 3:1 за Беларус и този гол на практика пречупи домакините.

Калачев отбеляза втория си гол в мача за 4:1 в 64-ата минута, а в 89-ата минута бившият нападател на БАТЕ Борисов Радионов оформи крайното 5:1 в полза на Беларус.

След този мач Беларус заема 4-ото място в Група 6 с актив от 7 точки, докато Казахстан е на 5-а позиция с 3 точки.

ФИФА дава уайлд кард на Меси и Маями за клубното световно

Интер Маями нямат право да участва, тъй като не е печелил Шампионската лига на КОНКАКАФ от четири години, но ФИФА е решена да му даде възможност да се състезава