3. Аржентина и Уругвай искат Мондиал 2030

Аржентина и Уругвай искат Мондиал 2030

Аржентина и Уругвай обявиха намеренията си да издигнат съвместната си кандидатура за домакинство на СП по футбол през 2030 г., когато ще се чества 100-годишният юбилей от провеждането на първия турнир.

Кандидатурата има пълната подкрепа на правителствата и на двете страни. Вече е създаден аржентинско-уругвайски организационен комитет, който да подготви и представи съответната документация пред ФИФА, съобщи аржентинският външен министър Ектор Тимерман.

И двете страни вече са били домакини на Световно първенство, а също така са и двукратни световни шампиони.

Първата Световна купа се провежда през 1930 г. именно в Уругвай, като на финала домакините побеждават Аржентина с 4:2.

През 1950 г. Урусите пък отмъкват титлата от Бразилия не къде да е, а насред "Маракана", хвърляйки в траур Страната на кафето.

Аржентина пък става за пръв път световен шампион при домакинството си през 1978 г., когато на власт в страната е военната хунта, и дублира титлата си през 1986 г. на Мондиала в Мексико.

Официално: Служебна победа за Нигерия

След драмата на летището в Либия

Манчини разкри защо се раздели със Саудитска Арабия

Бившият селекционер на националния отбор на Саудитска Арабия Роберто Манчини сподели причините за напускането на поста

Интер Маями стартира с победа плейофите на МЛС (ВИДЕО)

Жорди Алба отбеляза красив гол в началото на второто полувреме, за да изведе Интер Маями до победа с 2:1 над Атланта Юнайтед в първия мач от четвъртфинална серия в плейофите на Източната конференция на Мейджър Лийг Сокър (МЛС)

Кабаков свири на Ал Насър при 3:3 с Ал Холуд (ВИДЕО)

Кристиано Роналдо не беше в групата на отбора си

В САЩ разкриха колко получава Лео Меси

Аржентинецът печели повече, отколкото всички играчи накуп в 22 от отборите в МЛС

Марокански национал, спряган за Левски почина на 35

Бившият марокански футболен национал Абделазиз Барада почина на 35-годишна възраст, съобщава ББС

Официално: Манчини напусна Саудитска Арабия

Роберто Манчини напусна поста селекционер на националния отбор по футбол на Саудитска Арабия, обявиха от местната федерация, цитирани от агенция АП

Синът на Марадона стана треньор в Испания

Синът на Диего Марадона Диего Синагра ще оглави испанския футболен клуб Ибарa

Меси и Интер Маями нападнати от останалите клубове в МЛС

Отборът на Дейвид Бекъм получи специална покана от ФИФА за Световното клубно първенство