3. Алжир победи Южна Корея в спектакъл и влезе в историята (СНИМКИ+ВИДЕО)

Алжир победи Южна Корея в спектакъл и влезе в историята (СНИМКИ+ВИДЕО)

Двата отбора направиха шоу с 6 гола на „Естадио Бейра-Рио”

Алжир постигна важна победа  в Група Н на световното първенство. „Пустинните лисици” се наложиха с 4:2 над Южна Корея в много приятен за окото мач, в който интересните положения не липсваха. С този успех, тимът на  Вахид Халилходжич влезе в историята на световните финали като първия африкански отбор, вкарал 4 гола в една среща.

Точни за Алжир бяха Слимани, Алиш, Джебу и Брахими. Головете за Южна Корея реализираха Хюн Мин и Жа-Чеол. Северноафриканският отбор вкарва повече от 1 гол в среща от световно първенство за първи път от 1984 година.

Така, ситуацията в Група Н става интересна. Белгия за момента е на първото място с 6 точки, Алжир е на второто с три след днешната победа. Южна Корея и Русия имат по една точка. Следващите срещи са Южна Корея – Белгия и Алжир – Русия. Мачовете са на 26 юни от 23:00 ч. българско време.

През първото полувреме отборът на Алжир изцяло доминираше на терена на „Естадио Бейра-Рио” и напълно логично се оттегли на почивка с 3 гола преднина. Момчетата на Халилходжич налагаха сериозна преса още в половината на южнокрейците, което внесе голямо напрежение в защитния вал и грешките не закъсняха.

Спорните ситуации в срещата също не липсваха. В началото на двубоя Слимани беше съборен непозволено в наказателното поле, когато защитник се опита да изчисти топката. Главният съдия от Колумбия обаче остави играта да позволи. В края на мача се стигна до идентична ситуация, но в наказателното поле на Райс МБоли. Сигнал за наказателен удар отново нямаше.

Първият гол падна в 26-ата минута. Тогава Слимани бе изведен много добре, надбяга двама бранители и с техничен удар прати топката в мрежата. „Пустинните лисици” нанесоха тежкия си удар 120 секунди по-късно, когато Рафик Алиш бе оставен напълно непокрит при изпълнение на ъглов удар и с глава напълно необезпокояван покачи на 2:0.

Алжирците продължиха да доминират и напълно очаквано стигнаха до трети гол. Автор на гола стана Джебу след пас на Слимани. За пореден път бранителите на Южна Корея действаха колебливо и вратарят Юн Сун-Рюн бе оставен безпомощен след добре насочения изстрел на Джебу.

Футболистите на Южна Корея излязоха напълно преобразени през второто полувреме и на свой ред започнаха да налагат преса. Футболистите на Хинг-Монг-Бо действаха по-концентрирано и със значително по-голямо самочувствие. Така се стигна и до 50-ата минута, когато Сон Хюн-Мин се възползва от грешка в защитата и прокара със силен удар топката между краката на МБоли.

„Пустинните лисици” бързо си върнаха преднината от три гола в 62-ата минута. Възпитаниците на Халилходжич вкараха четвърти гол след образцова атака, за която легендата на бразилския футбол Роналдо написа в социалната мрежа Туитър, че такива атаки се правят само във видео игрите.

В 72-ата минута Коо Жа-Чеол намали отново резултата след подаване на резервата Лий Кеун-Хо.

До края на срещата двата отбора продължиха да играят динамично и атакуващо, но до повече попадения не се стигна.

Меси: Първата цел е изпълнена