Славия изненада неприятно Ботев (Пловдив) на "Колежа"(ВИДЕО)

Галин Иванов вкара победното попадение в срещата

Славия спечели с 1:0 гостуването си на Ботев Пловдив от 31-вия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача вкара Галин Иванов през първото полувреме при заучено изпълнение на ъглов удар.

В 8-ата минута Ботев Пловдив създаде първата голяма голова опасност. Джеймс Ето‘о овладя в половината на Славия и с пас в коридор изведе Уме Емануел. Нападателят се озова сам срещу Светослав Вуцов, но прати топката покрай целта в аут.

В средата на първата част Ето‘о пробва късмета си от далечна дистанция. Камерунецът прати топката високо над напречната греда.

В 24-тата минута Ботев Пловдив претендира за дузпа. Константинос Балоянис центрира отляво към Емануел, който падна на тревата след съприкосновения с Исак Соле. Главният съдия Георги Давидов имаше добра видимост и прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар.

Половин час след началото късметът покри „белите“. Мохамед Брахими проби през центъра и стреля. След рикошет в защитник Вуцов беше хванат в крачка, но за негово щастие топката премина на сантиметри покрай десния му страничен стълб.

Въпреки по-силната игра на „канарчетата“ в началните минути, Славия излезе напред в резултата. В 33-ата минута гостите изненадаха съперника със заучено изпълнение на стандартна ситуация. Тони Тасев изпълни късо ъглов удар, като комбинира с Иван Минчев. Двамата направи двойно подаване, а Тасев центрира по земя към непокрития около дузпата Галин Иванов. С едно докосване капитанът на Славия прати топката в мрежата зад Ханкич.

Около пет минути преди почивката Соле направи хубав индивидуален пробив и се озова сам срещу Ханкич, но не успя да го преодолее.

В 50-ата минута Мохамед Брахими беше потърсен с пас зад отбраната на Славия. Светослав Вуцов напусна наказателното си поле и го пресече. Георги Димитров видя нарушение и му показа директен червен картон. Последва обаче намеса на ВАР. Главният съдия прегледа ситуацията и направи нещо много неочаквано – отмени червения картон на Светослав Вуцов, но му показа жълт.

Десетина минути по-късно Дилан Мертенс си освободи пространство за изстрел след нелош пробив, но изпълнението му бе крайно разочароващо.

В 63-тата минута Ивелин Попов се пребори за топката на десния фланг и центрира на далечната греда. Там сам беше Секулич, който скочи високо и стреля в глава, но в десния страничен стълб на вратата. Късметът определено покри Славия.

Четвърт час преди изтичането на редовното време Ботев отново беше близо до гола. Йонас Там беше сам на границата на вратарското поле при центриране от ъглов удар. Неговият удар премина покрай вратата на Вуцов.

В 80-ата минута Кристиан Нвачукву получи отляво, навлезе към центъра и стреля – право в ръцете на вратаря на „белите“.

В 85-ата минута „канарчетата“ направиха непростим пропуск. Константинос Балоянис центрира меко. Ивелин Попов остана под топката, но зад него беше Секулич. Нападателят не успя да преодолее Вуцов от непосредствена близост. Останаха съмнения за засада, но флагът на асистента остана ниско долу.

БОТЕВ ПЛОВДИВ – СЛАВИЯ 0:1

0:1 Галин Иванов 33

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Хидайет Ханкич – 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Ивелин Попов (к), 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 32. Матвей Игонен (вр), 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев

Старши треньор: Душан Керкез

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Исак Соле, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев, 33. Галин Иванов (к), 88. Тони Тасев, 9. Мартин Сораков

Резерви: 12. Николай Кръстев (вр), 98. Георги Търтов, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев

Старши треньор: Златомир Загорчич