ШОК: САЩ отпадна от домашната си Копа Америка!(ВИДЕО)

"Янките" допуснаха още едно поражение - срещу Уругвай с 0:1

Отборът на САЩ загуби с 0:1 от Уругвай и не успя да се класира за 1/4-финалите на Копа Америка. Домакинът на турнира остана на третото място в група "С" с 3 точки, а напред продължават Уругвай и Панама.

Защитникът Матиас Оливера отбеляза единствения гол в двубоя, игран в Канзас Сити. Той беше точен в 66-ата минута. Следващият съперник на тима на Марсело Биелса ще е Колумбия или Бразилия.След загубата от Панама, САЩ се нуждаеше от задължителна победа днес. Отборът обаче не създаде нито едно положение до почивката, въпреки че в предни позиции разполагаше с Кристиан Пулишич, Фоларин Балогун и Джовани Рейна.

В 27-ата минута Максимилиано Аруахо от Уругвай беше принудително заменен заради контузия. В края на полувремето Балогун пострада при сблъсък с вратаря на "албиселесте" Серхио Роше и също напусна, а на неговото място влезе Рикардо Пепи.Дарвин Нунес пропусна чисто положение за Уругвай в 37-ата минута, а през втората част публиката се зарадва най-много в момента, в който Боливия изравни на Панама в другия мач от групата. В 66-ата минута Мат Търнър отрази удар с глава на Роналд Араухо, но пръв до топката стигна Оливера и я прати в мрежата.

Четвърт час преди края удар на Пулишич беше избит от голлинията. Победата е първа за Уругвай над САЩ от 1993 година. Освен това, "урусите" не бяха печелили първите си три мача на Копа Америка от 1959 година.

Признаха грешка в ущърб на Бразилия

Меси под въпрос за следващия мач на Аржентина

Звездата все още страда от травма

Аржентина ще се разправи с Еквадор на Копа Америка

Мачът е тази нощ от 4,00 часа в Хюстън

Канадски национал претърпя операция след контузия на Копа Америка

Бразилия не победи Колумбия, натресе се на Уругвай (ВИДЕО)

Мегадербито на Копа Америка е от 4,00 часа в неделя

Бразилия ще удари Колумбия и ще избегне четвъртфинал с Уругвай

Селесао се нуждае само от победа, за да спечели групата си

Меси поднови тренировки с Аржентина

Звездата на "гаучосите" изглежда ще е на линия за мача с Еквадор на Копа Америка