Има ли кой да спре Аржентина на Копа Америка

"Гаучосите" са се запътили към нов триумф

Макар и без контузения Лео Меси и с голяма част от резервите си, Аржентина успя да се справи тази нощ и с Перу (2:0), записвайки трета поредна победа в група D на Копа Америка. Световните шампиони нямат все още допуснат гол, докато са отбелязали общо 5 във вратата на своите противници. "Гаучосите" изглеждат твърде уверени и солидни по пътя към нов триумф в турнира, спечелен от тях и в последното издание през 2021 година.

Букмейкърът 8888.bg счита, че действително Аржентина ще повтори постижението си и отново ще вдигне трофея. Вероятността за това събитие е 38,5 процента. Шансовете на Бразилия да стане шампион са 28,6%, тези на Уругвай 20%, а на Колумбия 13,5%. Нормално е да се мисли, че най-големият съперник на Аржентина ще бъде Селесао. Отборът, обаче не тръгна никак добре и записа нулево равенство с аутсайдера в групата Коста Рика на старта. След това, обаче бразилците "избухнаха" и разгромиха с 4:1 Парагвай, като два гола вкара звездата на Реал (Мадрид) Винисиус.

Сега на Селесао предстои трети, решителен мач в групата срещу солидния състав на Колумбия. Букмейкърът 8888.bg очаква възходът в играта на отбора да продължи и да се стигне до нова победа за Бразилия. Вероятността за това събитие е 53,2 процента. Шансовете за равенство са 26,2%, а за победа на Колумбия 20,8%.

За Селесао е важно да спечели този мач, за да може да оглави класирането в група D. В момента начело там е именно Колумбия с 6 точки, докато тимът Винисиус и компания е с 4. В случай, че останат на второ място, бразилците почти сигурно ще играят на четвъртфинала срещу Уругвай, което едва ли им харесва като перспектива. Далеч по-привлекателен е вариантът съперник на Селесао там да е САЩ или Панама, които се борят за второто място в класирането на група C.

ШОК: САЩ отпадна от домашната си Копа Америка!(ВИДЕО)

"Янките" допуснаха още едно поражение - срещу Уругвай с 0:1