Кан коментира грешката на Нойер в Мадрид

"Част от бруталната съдба на вратаря"

Бившият вратар на Байерн (Мюнхен) Оливер Кан изрази съчувствието си към Мануел Нойер, който направи грешка за първото попадение на Реал (Мадрид) снощи. "Белия балет" се справи с 2:1 и отстрани баварците с общ резултат 4:3.

Но Кан, който доскоро беше и изпълнителен директор на любимия си клуб, припомни своя грешка от финала на Световното първенство в Япония и Република Корея през 2002-а година.

По идентичен начин той изпусна топката, а Роналдо направи добавка, за да открие резултата във финала Германия – Бразилия. В последствие бразилците спечелиха с 2:0 и станаха световни шампиони за пети път в историята.

"Но през 2002-а година ние все още имахме време, за да изравним. За съжаление Мануел Нойер направи грешката в 88-ата минута. А тъжното е, че точно преди този гол той направи невероятно спасяване. Но знаем, че това е част от бруталната съдба на вратаря", заяви още Кан пред сайта на вестник "Билд".

Въпреки грешката, Кан смята, че Мануел Нойер "достатъчно опитен, за да се справи с нея". А генерално за мача смята, че "Байерн беше толкова близо, съчувствам на момчетата. Понякога съдбата си прави такива жестоки шеги", добави Кан.

Оливер Кан снощи наблюдава мача от ложата, но по специална покана от Реал (Мадрид), а не от Байерн. Той е в конфликт с ръководството на германския клуб, където напусна със сериозен скандал. От Белия балет обаче показаха уважение и му изпратиха покана за реванша.