2. - Италия
  3. Юве с лесна победа над Новара, Катания спечели сицилианското дерби с Палермо (видео)

И „бианконерите” и „слоновете” се наложиха над съперниците си с по 2:0

Отборът на Ювентус се наложи над гостуващия Новара с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Серия А. Попаденията за домакините отбелязаха Симоне Пепе в 4-ата и Фабио Куалиарела в 75-ата минута.

„Бианконерите” се смилиха над своя съперник, побеждавайки го само с два гола, след като имаха смазващо превъзходство както във владението на топката, така и по отношение на отправените удари към противниковата врата.

Домакините излязоха напред в резултата още в 4-ата минута, когато Симоне Пепе засече с десния си крак от непосредствена близост центриране на Паоло де Селие.

Новаците в елита на италианския футбол като по чудо не допуснаха ново попадение през първата част, след като пропуски за Юве на няколко пъти направиха Алесандро дел Пиеро, Клаудио Маркизио и Паоло де Селие.

Все пак домакините подпечатаха успеха си с гол на Фабио Куалиарела в 75-ата минута, който засече с глава центиране от корнер на Андреа Пирло.

По този начин „бианконерите” задържаха първата позиция в класирането с актив от 33 точки, докато тимът на Новара заема предпоследното 19-о място с 11 пункта.

В друга среща от кръга Катания триумфира в дербито на Сицилия срещу Палермо, постигайки победа с 2:0.

„Слоновете”, които бяха домакини в срещата поведоха в резултата в 32-ата минута с попадение на Франческо Лоди, който изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от 23 метра, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл.
В 61-ата минута пък Макси Лопес бе спънат от Матиас Силвестър в наказателното поле на Палермо и главният рефер Антонио Дамато не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Лопес, който хладнокръвно реализира за 2:0.

По този начин тимът на Катания изпревари съперникът си в днешната среща и вече заема осма позиция с актив от 21 точки. Палермо пък се смъкна на девето място с един пункт по-малко.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1