Наполи се изложи срещу борещ се за оцеляване тим (ВИДЕО)

Емполи стигна до домакински успех с 1:0

Емполи победи Наполи с 1:0 в домакинството си от 31-ия кръг на Серия А с гол на Алберто Мери. По този начин Емполи събра 31 точки на 16-ото място във временното класиране, докато Наполи е 8-и с 49 точки в актива си.

На „Карло Кастелани“ домакините вкараха гол още в 4-ата минута, когато Емануел Гиаси центрира чудесно в наказателното поле, където Алберто Чери с глава порази мрежата на гостите от Неапол.

Четири минути след това Чери претендираше, че е фаулиран в наказателното поле, но съдията Джанлука Манганиело сигнализира, че играта продължава.

В средата на първото полувреме Хвича Кварацхелия се освободи от защитник на Емполи и стреля, но Елиа Каприле спаси.

Десет минути преди края на първата част удар на Николо Камбиаги от чиста позиция срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Алекс Мерет.

Наполи имаше шанс да изравни в 67-ата минута, когато Кварацхелия преодоля двама футболисти на домакините и излезе фронтално срещу вратаря. Каприле обаче се справи перфектно и спаси удара на грузицена.

До края на срещата Наполи така и не успя да матира защитата на Емполи и записа загуба, която за момента го оставя извън местата, даващи право на участие в евротурнирите през следващи сезон.