Рома изпусна Юве на "Олимпико"(ВИДЕО)

Куп положения и 1:1

Рома и Ювентус не се победиха в дербито на Серия А, завършвайки 1:1 в мач от 35 кръг. Гол на Глейсон Бремер донесе точката на "Старата госпожа", след като Ромелу Лукаку бе открил за домакините.

На "Олимпико" столичани търсиха реванш пред своята публика след загубата с 0:2 от Леверкузен на полуфинал от Лига Европа в четвъртък. Именно тимът на Даниеле Де Роси бе по-активният сега, създавайки куп положения. Домакините затвърдиха отличното впечатление в шампионата, където бяха загубили единствено от сензацията Болоня (1:3) в последните си 10 мача.

В същото време "бианконерите" се намират в ужасяваща форма и само 2 успеха за същия период от време.

Двубоят на "Олимпико" започна с открит футбол, а положенията се редуваха и пред двете врати. След пропуск на Федерико Киеза още в началото, домакините отговориха чрез Расмус Кристенсен, стрелял с глава, а топката срещна гредата. В 16-ата минута трибуните изригнаха, след като Томазо Балданци проби отдясно и намери Браян Кристанте, който стреля, но Федерико Гати успя да изчисти към Лукаку, който от непосредствена близост откри.

Преднината за "вълците" се запази кратко, след като в 31-ата минута прецизно центриране на Киеза намери Бремер в наказателното поле и бранителят вкара с глава.

След почивката удари на Киеза и Адриен Рабио не намериха целта. Последваха опити и на Лоренцо Пелегрини и Кристенсен от домакините за победен гол, но такъв не падна. За Юве това бе четвърто поредно равенство. Тимът остава трети с 66 точки, а Рома е на пето място с 60.

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)