2. - Италия
  3. Каляри победи изненадващо Фиорентина с 1:0

Каляри победи изненадващо Фиорентина с 1:0

Каляри победи изненадващо Фиорентина с 1:0 в мач от 12-тия кръг на италианската Серия „А”. Домакините заслужиха победата, тъй като действаха много по-нахъсано от гостите от Флоренция. Единственото попадение падна в 31-ата минута и бе дело на голямата звезда на сардинци Роберт Акуафреска. Момчетата на Чезаре Прандели за пореден път показаха голямата си слабост през този сезон, а тя е, че не са никак убедителни в мачовете извън Флоренция. Флорентинци имат едва две победи от шестте си гостувания от началото на сезона.