2. - Италия
  3. Какъв мач! Интер победи Фиорентина в спиращ дъха спектакъл със 7 гола (ВИДЕО)

Какъв мач! Интер победи Фиорентина в спиращ дъха спектакъл със 7 гола (ВИДЕО)

"Нерадзурите" взеха всичко в голяма драма с гол в последната секунда

Интер победи Фиорентина с 4:3 в страхотен мач от 11-ия кръг на Серия А. „Нерадзурите“ пропиляха два гола аванс във Флоренция, после отново поведоха, но в крайна сметка успяха да стигнат до така ценния успех с гол дълбоко в добавеното време на Хенрих Мхитарян. Преди него точен на два пъти за „нерадзурите“ бе Лаутаро Мартинес, а веднъж вкара Николо Барела. За Фиорентина точни бяха Артур Кабрал, Жонатан Иконе и Лука Йович, като сърбинът се разписа в 90-ата минута за 3:3, но това не бе достатъчно за тима му, който остава на 13-о място във временното класиране с 10 точки. Интер, от своя страна, събра 21 точки и е на 7-а позиция.

Интер започна по най-добрия начин в двубоя, като отбеляза още във 2-ата минута. Тогава Лаутаро мартинес пусна топката на крака на Николо Барела и италианският национал я прати в долния ляв ъгъл на вратата на „виолетовите“ – 1:0 за гостите.

В 15-ата минута „нерадзурите“ удвоиха. Лаутаро се промуши покрай няколко противникови футболисти и с безкомпромисен удар от границата на пеналта не остави шанс на Пиетро Терачиано.

В следващите минути домакините се вдигнаха в търсене на намаляване на пасива си.

В 31-ата минута „виолетовите“ имаха претенции за дузпа, които Паоло Валери подмина. Колегите му от ВАР обаче му сигнализираха, че е добре да прегледа ситуацията. След като го стори, реферът посочи бялата точка, от която Артур Кабрал се разписа в 33-ата минута.

След час игра трибуните на „Артемио Франки“ избухнаха! Кристиан Куаме пусна топката в близост до вратата на Андре Онана, където пръв до нея стигна Жонатан Иконе и я прати в мрежата – 2:2.

Сега бе ред на гостите да отговорят на инкасираните 2 попадения. Атаките на тима на Симоне Индзаги довеха до това, че в 72-ата минута Паоло Валери отсъди дузпа за тях след консултация с ВАР.

С изпълнението на наказателния удар се нагърби Лаутаро, чийто удар в 73-ата минута завърши с гол във вратата на Онана.

В края на срещата хората на Винченцо Италиано бяха по-активни, докато Интер бранеше аванса си. Така се стигна до 90-ата минута, когато след центриране от ъглов удар, топката стигна до Никола Миленкович. Той с глава насочи топката към Лука Йович, който се завъртя рязко и с удар от воле от границата на вратарското поле заби трети гол за своя тим.

Драмата в мача стана пълна в 6-ата минута на добавеното време. Тогава Един Джеко овладя топката след дълго подаване на Дензъл Дъмфрис. Последва пас към Раул Беланова, който центрира ниско отдясно. В наказателното поле на домакините Лоренцо Венути се опита да изчисти топката, но вместо това нацели Хенрих Мхитарян и след рикошет в арменеца, топката влетя в мрежата – 4:3 и победа за Интер!