Болоня се възроди след 3:1 над Лацио

Болоня победи убедително с 3:1 отлично представящия се до момента Лацио в мач от седмия кръг на италианската Серия "А". Домакините диктуваха играта от самото начало на мача и вкараха три бързи гола, които бяха дело на Волпи в 5-та минута, Ди Вайо в 12-та минута и отново той в 26-та минута. След тези три попадение логично домакините, които до момента имаха пет поредни загуби се отпуснаха, но не позволиха на момчетата на Томазо Роки да атакуват. Мауро Сарате бе много блед в този мач и бе сменен на полувремето. През второто полувреме играта бе като цяло равностойна, като от Лацио пропуснаха 2-3 положения, а Роки вкара почетен гол в 59-та минута.