Жирона се справи без проблеми с Елче за Купата на краля (ВИДЕО)

Намиращият се в страхотна форма тим продължава да впечатлява

Високолетящият Жирона пренесе добрата си форма и в турнира за Купата на Краля, като отстрани Елче, налагайки се с 2:0 като гост в мач от 1/16-финалите на турнира. Дейли Блинд даде аванс на каталунците в 37-ата минута, а Ян Куто вкара второто попадение в 67-ата минута на срещата.

Първата по-опасна възможност в срещата бе на сметката на Елче в 23-ата минута, когато Джон Доналд стреля от границата на наказателното поле на Жирона, но Мартин Хуан Карлос се намеси и отрази.

Джон Солис Ромеро центрира от корнер за Жирона в 37-ата минута, а Дейли Блинд засече топката с глава във вратата на Елче, за да даде аванс на своя тим.

Жирона продължи със силната си игра и на старта на второто полувреме. В 52-ата минута Валери получи топката в наказателното и стреля, но Мигел Сан Роман показа добър рефлекс и отрази.

След центриране за Елче в 55-ата минута, Родриго Мендоса засече с глава, но топката премина над напречната греда.

Жирона стигна до второто си попадение в срещата в 67-ата минута, когато Порту комбинира с Ян Куто, който с удар от наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл, за да удвои преднината на своя тим.

След центриране от корнер за Елче в 82-ата минута, Родриго Мендоса бе адресатът на подаването и стреля, но Хуан Карлос се намеси.

В друга среща, която се изигра по-рано, Хетафе се наложи над Еспаньол с 1:0 и продължава напред в турнира за Купата на Краля. Единственото попадение в срещата падна в 87-ата минута, когато Луис Мила порази вратата на каталунския тим.