В Кърджали: Драма, греди, но не и голове в битката за 7-о място (ВИДЕО)

Арда отново не успя да победи ЦСКА 1948 вкъщи и остана на точка от „червените“

Арда остана без домакинска победа срещу ЦСКА 1948, след като пряката битка за 7-ото място във футболната ни efbet Лига завърши при резултат 0:0.

Срещата от XXXIV кръг в Кърджали предложи много емоции, куп пропуски, 2 греди на гостите, но не и попадения, така че гостите останаха на заветната баражна позиция, която дава право на участие в бараж за Европа.

Те обаче имат само с точка повече от отбора на Арда, който имаше по-добрите положения през първото полувреме, но не успя да ги реализира.

Педриньо от „червените“ пък нямаше ден, тъй като на 2 пъти удари рамката на вратата.

В третата минута Борислав Цонев шутира от границата на наказателното поле, но стражът на гостите Петър Маринов изби.

Две минути след това Цонев пробва късмета си с изстрел от пряк свободен удар, но топката се отби в стената.

След близо четвърт час игра Деян Лозев центрира в наказателното поле на "червените", където Борис Тютюков би неточно с глава.

В 25-ата минута Радослав Кирилов проби към наказателното поле на домакините, но шутира в ръцете на Анатолий Господинов. В 31-ата минута Борис Тютюков, който би встрани от лявата греда на вратата, пазена от Петър Маринов.

Втората част започна без интересни голови ситуации, а в 68-ата минута Педриньо отправи изненадващ удар към вратата на Арда, а кълбото се отби в левия страничен стълб. Няколко секунди по-късно Талис изпробва мерника си от дистанция, но топката излезе в корнер.

Точно 15 минути преди края на редовното време на мача Тонислав Йорданов опита да изненада Маринов с далечен шут в 75-ата минута, но топката излезе в аут. В 78-ата минута Педриньо би от фаул, но кълбото срещна напречната греда.

След това равенство двата отбора запазват шансове за класиране на бараж за Лигата на конференциите, а решаващи ще са оставащите им по 2 мача. Арда има домакинство на Славия и визита на Ботев (Пд), а ЦСКА 1948 предстои огледална програма.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Борислав Цонев, 11. Борис Тютюков, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 80. Лъчезар Котев (к), 99. Станислав Иванов;

Треньор: Николай Киров;

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 2. Джонатан, 7. Талис, 9. Бирсент Карагарен, 10. Радослав Кирилов (к), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 19. Стив Фуртадо, 22. Реян Даскалов, 23. Емил Виячки;

Треньор: Валентин Илиев;

Съдия: Ивайло Ненков, София;

Стадион: „Арена Арда“, Кърджали.