Реал Сосиедад постигна много важна победа над Алавес (ВИДЕО)

Йон Пачеко вкара единственото попадение в мача

Реал Сосиедад постигна много важна победа като гост на Алавес с 1:0 в мач от 30-ия кръг на Ла Лига.

Единственото попадение в срещата вкара Йон Пачеко в началото на втората част. „Кралете“ се борят за участие в европейските клубни турнири и направиха решителна крачка към тази своя цел.

След успеха Реал е шести в класирането с актив от 49 точки, докато Алавес заема 13-ото място с 32.

След равностойно начало на мача се стигна до 29-ата минута, когато попадение на Микел Оярсабал не беше зачетено заради засада.

Малко след това Алавес пропусна да поведе. Луис Риоха отправи опасен удар, който се отби от гредата. Определено гостите извадиха късмет.

В 54-тата минута Пачеко засече с глава центриране от ъглов удар. Вратарят на Алавес Антонио Сивера обаче съумя да реагира.

Пет минути по-късно стражът беше безпомощен. Отново Пачеко беше намерен в наказателното поле и този път не пропусна да се разпише.

До края Реал Сосиедад успя да удържи Алавес. Дълбоко в добавеното време на срещата домакините предизвикаха голям карамбол в противниковото наказателно поле. Защитата на Сосиедад се справи. Имаше претенции за игра с ръка, но съдията беше категоричен, че няма нищо нередно.