Отложиха мач в Ла Лига заради смърт на трибуните (ВИДЕО)

Фен получи инфаркт и почина по време на мача между Гранада и Атлетик Билбао

Двубоят между Гранада и Атлетик Билбао бе прекъснат в 20-ата минута поради нуждата от спешна медицинска помощ за фен на трибуните. По-късно стана ясно, че запалянкото, който е получил кардиореспираторен арест, е починал. Поради тази причина двубоят бе отложен.

„Ла Лига и двата клуба се споразумяха да преустановят мача поради смъртта на фен на "Лос Карменес". Атлетик Билбао дълбоко съжалява за събитието и изпраща съболезнования до семейството му“, написаха от Атлетик Билбао.

Вратарят на баския тим Унай Симон уведоми съдията за случващото се и мачът веднага беше прекратен. Лекарите от двата клуба отидоха на място, за да се намесят, но мигове по-късно се върнаха по своите скамейки, докато въпросният зрител продължи да бъде обслужван от дежурния лекар.

След няколко минути чакане и несигурност двата отбора се отправиха към тунела на съблекалните, следвайки указанията на съдийската бригада.

По време на инцидента тимът на Ернесто Валверде водеше с 1:0 в резултата, благодарение на гол на Иняки Уилямс в 6-ата минута.