Хетафе помогна на Реал (Мадрид), след като спря Жирона (ВИДЕО)

Отборът от мадридското предградие стигна до успех с 1:0

Хетафе спечели с минималното 1:0 домакинството си на Жирона от 29-тия кръг на Ла лига. Единственото попадение в мача вкара 19-годишният Йелу Сантиаго в 33-тата минута с асистенция на юношата на Барселона Илаиш Мориба.

С успеха мадридчани помогнаха на съгражданите си от Реал, които по-рано през деня сразиха Осасуна с 3:2. Вследствие „лос бланкос“ е лидер със 72 точки, втори остава Жирона с 62 точки, а трети е Барселона с 61, но и мач по-малко. За каталунците предстои тежко гостуване на Атлетико Мадрид.

Междувременно Хетафе се изкачи до деветата позиция в класирането и е с актив от 38 точки.

Още в 11-ата минута домакините можеше да останат с човек по-малко. Омар Алдерете извърши нарушение на ръба между жълтия и червения картон. Съдията му показа жълт, беше привикан от ВАР за червен, но не промени решението си.

В 33-тата минута малко по-добрите действия на Хетафе дадоха резултат. Илаиш Мориба изведе Сантиаго, който запази хладнокръвие и отбеляза за 1:0.

До почивката Жирона пробва да изравни, но с два пропуска се отчете Артьом Довбик. През вторите 45 минути Хетафе се представяше много добре в защита. Вторият във временното класирането не намери начин да създаде голям брой голови ситуации.

Десетина минути преди изтичането на редовното време Хетафе дори можеше да сложи точка на спора с втори гол. Хайме Мата стреля много опасно, но вратарят Пауло Гасанига спаси. Домакините съхраниха минималния си аванс и се поздравиха с крайния успех.