2. Германия
  3. Панатинайкос иска Неделев

Панатинайкос иска Неделев

Национа­лът вкара първия си гол при раз­громното 13:0 над аматьорския Гунтерсблум

Гръцкият гранд Панати­найкос е изпратил офер­та на Майнц да вземе под наем Тодор Неделев за следващия сезон. Но­вината бе разпростране­на от гръцкото издание Goal и немски електронни медии.

Малко вероятно е оба­че да се стигне до спора­зумение, защото мени­джърът на немците Кристиан Хайдел е катего­рично против практиката да се пускат футболисти под наем в други отбори. Самият Неделев пък е ам­бициран да се пребори за титулярно място.

Българинът взе люби­мия си екип с №10 Майнц и веднага започ­на да бележи. Национа­лът вкара първия си гол при раз­громното 13:0 над аматьорския  Гунтерсблум. Мачът бе неофициа­лен  дебют на новия датски стар­ши треньор Каспер Хюлманд, който смени Томас Тухел.

Бившият футболист на Ботев се разписа в 32-рата минута за 6:0, а вед­нъж удари и гредата, преди да бъде сменен на почивката, тъй като през второто полувреме на те­рена се появи напълно нов състав.

През миналото лято Майнц стартира лятната си подготовка с 16:0 отно­во срещу Гунтерсблум.