Никола Цолов стартира от първа редица в спринтовото състезание на "Монца"

Пилотът от Формула 3 завърши 11 в квалификациите

Никола Цолов ще стартира от първа редица в спринтовото състезание от последния уикенд за сезона на пистата "Монца" във Формула 3. Българският пилот завърши 11-и в квалификацията, която беше спирана на три пъти с червен флаг и съкратена с 10 минути, което означава втора позиция на старта утре и 11-о място на решетката за неделната надпревара.

"Успях да направя само една бърза обиколка и тя дори не беше достатъчно добра - заяви Цолов след финала. - Но пък един път късметът да проработи и в моя полза."

Цолов се класира за трети пореден уикенд в топ 12, които участват в обърнатата стартова решетка, а още с първия си и единствен опит записа пето време, след това слезе до 11-ото място.

Трите прекъсвания бяха заради катастрофи и излитания от трасето, като последното - на Оливър Гьоте. Инцидентът с него на втория завой "Лесмо" сложи край на сесията. Резултатите от квалификацията осигуриха и титлата за сезона на Габриеле Бортолето, който вече е недостижим на върха на класирането.

Гьоте взе първото място с 1.38,909 минути, а Никола Цолов остана на малко над 0,6 секунди зад него, като отново беше най-бърз от тримата пилоти на ART Grand Prix.

Спринтовото състезание на "Монца" започва утре в 10:25 часа българско време.

Тото Волф: Искам Верстапен в Мерцедес за 2026-та