3. Златан поднесе първия голям трофей в ръцете на Моуриньо с Манчестър Юнайтед (ВИДЕО+СНИМКИ)

С два гола на шведа "червените дяволи" наложиха волята си над изключителен Саутхемптън

Саутхемптън изигра голям мач и беше близо да повтори подвига си срещу Манчестър Юнайтед от финала за ФА Къп през 1976 г., откогато датира последният им голям трофей. Но два гола на Маноло Габиадини в решителния сблъсък за Купата на английската лига през 2017 г. не стигнаха на „светците”, които заличиха попадения на Златан Ибрахимович и на Джеси Лингард. 35-годишният швед се превърна в големия герой, като първо изведе „червените дяволи” от свободен удар във важен момент, а три минути преди края донесе първия трофей на Жозе Моуриньо с Манчестър Юнайтед още в първия сезон на португалеца начело за крайното 3:2.

Гол на Саутхемптън в 11-ата минута несправедливо не беше признат. Маноло Габиадини, който засече простреляно центриране на Седрик Соареш, не беше в засада, като Смолинг покриваше. Райън Бертранд беше зад гърба на отбраната, но той не игра с топката.

Андре Маринър бе арбитър, а негови помощници бяха Ричард Уест и Стюарт Бърт.

Юнайтед откри в 19-ата минута. Златан Ибрахимович прехвърли стената от свободен удар и недобре пласираният вратар Форстър не успя да избие топката, която дори не беше в ъгъла.

Саутхемптън обаче не се разколеба и Давид де Хеа трябваше да спасява нисък шут на Уорд-Праус от фронтална позиция.

Джеси Лингард не пропусна да се разпише във финал на „Уембли”, като го стори в 38-ата минута за 2:0. 24-годишното крило намери десния долен ъгъл с премерен удар от дъгата на наказателното поле, като защитата на „светците” бе разсечена с няколко бързи подавания между Марсиал, Мата и Рохо.

Сега Лингард имаше гол във финала и на този турнир след решителните мачове за ФА Къп и Къмюнити Шийлд на „Уембли”.

Габиадини отново отбеляза в 45-ата минута и този път попадението му беше признато. Уорд-Праус центрира прострелно отдясно и италианецът фино промуши между краката на Де Хеа за 1:2, връщайки надеждите на „светците”.

Нападателят на Саутхемптън е четвъртият италианец с гол във финала за Купата на лигата след Раванели, Ди Матео и Борини.

Три минути след почивката Нейтън Редмънд отправи свиреп удар, но право в Давид де Хеа.

В 49-ата минута Саутхемптън изравни с втори гол на Габиадини. Символичните гости спечелиха пореден корнер и Юнайтед не успя да изчисти. Топката бе върната в наказателното поле, Габиадини се обърна бързо сред неподредената защита на „червените дяволи” и прати в долния ъгъл пред погледа на слисания Де Хеа.

Проблемите за Юнайтед при статичните положения продължиха и Саутхемптън удари греда в 63-ата минута, когато Ориол Ромеу надскочи Погба и прати в страничния стълб.

Саутхемптън започна да се задъхва и в 76-ата минута Лингард можеше отново да се разпише след центриране на Марсиал на задната греда, но ударът му профуча над напречната греда.

Бертранд обаче направи страхотен пробив отляво и пусна прострелна топка, но Шейн Лонг не успя да засече.

Златан издебна своя момент и в 87-ата минута донесе 5-ия трофей от турнира във витрината на Манчестър Юнайтед. Шведът се промъкна в наказателното поле, Ерера му качи топката на главата и останалото е ясно.

Рекордьор по трофеи е Ливърпул с 8, следват Астън Вила, Челси и вече Юнайтед с по 5.

Жозе Моуриньо се присъедини към легендите сър Алекс Фъргюсън и Брайън Клъф със спечелването на четвърта купа на лигата. Освен това няма загуба във финал на английска земя.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания (ВИДЕО)

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули (ВИДЕО)

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)