Жирона се върна отново на върха в Ла Лига след успех над Селта (ВИДЕО)

Хитът в шампионата на Испания спечели визитата си с 1:0

Жирона победи Селта Виго с минималното 1:0 като гост в мач от 22-рия кръг на Ла Лига. По този начин каталунците си върнаха първото място във временното класиране, събирайки 55 точки в актива си, на една пред втория Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Селта е 16-и със 17.

Жирона започна по-активно срещата и имаше шанс още в 10-ата минута, когато Янхел Ерера се оказа непокрит на границата на наказателното поле, но стреля встрани от вратата на Селта. Две минути след това Висенте Гуаита отрази брилянтно удар с глава отблизо на Артьом Довбик.

В 19-ата минута се стигна до първата сериозна възможност за Селта Виго. Оскар Мингеса получи голямо свободно пространство и стреля от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл, но Пауло Гацанига се справи страхотно.

Само минута след това Жирона излезе напред в резултата. Мигел Гутиерес проби великолепно отляво и пусна към Кристиан Порту, който пое топката във вратарското поле и много елегантно преодоля Гацанига за 1:0.

В 26-ата минута Виктор Циганков стреля слабо от границата на наказателното поле, но над напречната греда.

В добавеното време на първата част Селта Виго имаше възможност да изравни, след като Йорген Странд Ларсен получи на границата на наказателното поле и стреля, но на сантиметри от левия страничен стълб.

Темпото през второто полувреме бе доста по-ниско и чистите голови положения бяха доста по-малко. В 56-ата минута Мигел Гутиерес стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. От сходна позиция Ян Коуто путира в 81-вата минута, но бе блокиран.