Жирона се качи на върха в Ла Лига след обрат срещу Валенсия (ВИДЕО)

Стуани вкара и двата гола за домакините

Жирона ще посрещне Барселона в следващия кръг на Ла Лига като лидер във временното класиране. „Бяло-червените“ победиха с 2:1 Валенсия след обрат в мач от 15-ия кръг на Ла Лига.

„Прилепите“ поведоха чрез гол на Уго Дуро в 57-ата минута, но не съумяха да съхранят аванса си. В герой за домакините се превърна уругвайският ветеран Кристиан Стуани, който се разписа на два пъти за три точки.

Благодарение на успеха Жирона е първи в класирането с актив от 38 точки, на 3 пред Реал Мадрид, който е с мач по-малко. В същото време Валенсия е 10-и с 19 точки.

Първото полувреме не предложи голове. В 22-рата минута 21-годишният Фран Перес направи огромен пропуск за Валенсия. Той беше изведен сам срещу вратаря на Жирона, но ударът му премина покрай страничния стълб.

Пет минути преди почивката попадение на Артьом Довбик не беше зачетено заради засада. Затова интригата остана за вторите 45 минути.

В 57-ата минута Валенсия излезе напред в резултата. Уго Дуро преодоля вратаря на Жирона елегантно от чиста позиция.

Домакините се нуждаеха от известно време, за да се съвземат и успяха да го направят за финалните 10 минути от редовното време.

В 83-тата минута резултатът беше възстановен. Ян Коуто намери Стуани в наказателното поле. Той успя да засече за 1:1.

Само пет минути по-късно уругваецът наниза втори гол и Жирона излезе напред в резултата. Ян Коуто отново влезе в ролята на асистент, давайки финалния пас.

В добавеното време на срещата младата бразилска перла на Жирона Савио помисли за момент, че е сложил точка на спора с трети гол, но се оказа, че има засада. Съответно след намеса на ВАР попадението не беше зачетено.

В Швейцария: Сион и Георги Русев ще играят в елита