3. Жирона би Атлетик Билбао с дузпа в 99-ата минута (ВИДЕО)

Жирона би Атлетик Билбао с дузпа в 99-ата минута (ВИДЕО)

Срещата завърши 2:1, като имаше общо 4 удара от бялата точка

Жирона постигна драматична победа над гостуващия Атлетик Билбао с 2:1 в среща от деветия кръг на футболното първенство на Испания.

Вратарят на каталунците спаси две дузпи, както и една пребита, а футболистите на Жирона стигнаха до успеха с гол от бялата точка в 9-а минута на добавеното време на срещата.

В 28-ата минута гостите получиха дузпа, но Алекс Беренгер не успя да се справи с изпълнението и Пауло Гацанига спаси.

Малко по-късно Жирона поведе с попадение на Ясер Асприля. Четири минути преди почивката играчите на Атлетик Билбао изравниха, след като точен беше Ойан Сансет.

В 58-ата Гацанига спаси втора дузпа - този път на Андер Ерера.

В осмата минута на добавеното време Айтор Паредес събори Кристиан Стуани в наказателното поле и получи втори жълт и съответно червен картон. Стуани реализира от бялата точка и донесе победата за Жирона.

Домакините се изкачиха на 11-о място във временното класиране с 12 точки, а баските са шести с две повече.

В момента Барселона играе с Алавес, а по-късно днес са срещите Севиля - Бетис и Реал Сосиедад - Атлетико Мадрид.