За историята: Монца с първа победа над Милан (ВИДЕО)

„Росонерите“ паднаха драматично с човек по-малко и 2:4

Монца постигна дебютна в историята победа над Милан в италианската Серия А.

Наставникът на гостите Стефано Пиоли заложи на доста експериментален състав за визитата от XXV кръг и това се оказа грешен ход, защото домакините спечелиха с 4:2.

„Росонерите“ играха с човек по-малко след 60-ата минута, когато нападателят Лука Йович бе изгонен, като стигнаха до частичен обрат и 2:2 малко преди края, но загубиха с голове в последните секунди.

Монца имаше 7 поражения в 7 срещи със своя именит съперник преди неделния ден, а малко преди почивката контузия помрачи настроението в лагера на тима, ала скоро след това 2 гола го подобриха.

Първо Матео Песина откри от дузпа в 45-ата минута, а в 6-ата на добавеното време за първата част Дани Мота удвои аванса на домакините.

На почивката Пиоли реагира с тройна смяна, но в 53-ата минута Йович беше изгонен и така допълнително утежни ситуацията на Милан.

Въпреки това, появилият се секунди след това Оливие Жиру намали в 65-ата минута след пас на друга резерва – Кристиан Пулишич.

Последният пък успя да изравни в 88-ата минута, ала само 2 по-късно Уорън Бондо реализира красив гол и отново даде аванс на Монца – 3:2.

В 95-ата минута Лоренцо Коломбо сложи точка на спора, оформяйки крайното 4:2 и историческия успех за Монца.

След него тимът има 33 точки и е на 11-о място във временното класиране. Милан остава 3-и с 52 в своя актив, изоставайки с 11 от лидера Интер, който е с мач по-малко.

Официално: Челси купи ас на Лестър