3. Ювентус удари Емполи като домакин (ВИДЕО)

Ювентус удари Емполи като домакин (ВИДЕО)

„Старата госпожа” води с 14 точки пред втория в Серия А Рома

Ювентус продължава похода си към поредна титла в Серия А. „Старата госпожа” победи с 2:0 Емполи в двубой от 29-ия кръг на първенството. Така, отборът на старши треньора Масимилиано Алегри събра актив от 70 точки води с 14  пред втория в класирането Рома, който по-рано победи с 1:0 Наполи.

Точни за Юве бяха Карлос Тевес и Роберто Перейра. Вратарят Джанлуиджи Буфон също изигра ключова роля в срещата, като спаси няколко опасни удара в периода, когато отборът му имаше преднина от един гол.

Това беше 20-ия двубой за отбора в първенството без загуба.

През първата част и двата отбора създаваха много положения, но късметът беше на страната на Ювентус, който стигна до гол чрез Карлос Тевес.  Аржентинецът се разписа от фаул в наказателното поле, като това беше негово 17-о попадение от началото на сезона. До ситуацията се стигна, след като реферът Пиеро Джакомели реши, че Даниеле Ругани е върнал без да има право на това топката към вратаря Луиджи Сепи.

Гостите можеха да изравнят в началото на второто полувреме, когато Мануел Пучарели беше изведен пред вратаря Джанлуиджи Буфон с далечен пас, но опитният страж отрази удара му отблизо.

Вторият гол за "бианконерите" падна в добавеното време. Неуморимият Карлос Тевес открадна топката от футболист на Емполи, напредна самостоятелно и стреля. Вратарят отби топката, но при добавката Роберто Перейра не сгреши.

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група