3. Ювентус смаза Парма на новия си стадион (видео+снимки)

Ювентус смаза Парма на новия си стадион (видео+снимки)

Първият официален двубой на „Ювентус Стадиум” се превърна в истински празник за Торино - 4:1

Пред точно 55 000 зрители на своя новопостроен „Ювентус Стадиум” съставът на Ювентус започна с изразителна победа от 4:1 новия сезон в Серия „А”, побеждавайки гостите от Парма в среща от първия игран кръг на шампионата.

Решението на старши треньора на „Старата Госпожа” Антонио Конте да използва вариант с двама опорни халфа (Маркизио и Пирло) и линия от четирима офанзивни играчи пред тях в лицето на Пепе, Дел Пиеро, Матри и Гиачерини се оказа повече от правилно и момчетата на италианския специалист буквално разбиха „дуковете”.

Отличната атмосфера и пълните трибуни на новия стадион със сигурност мотивираха допълнително момчетата на Конте, които откриха резултата в 16-ата минута, когато дошлият от Милан Андреа Пирло намери Стефан Лихтащайнер и бившият бек на Лацио откри резултата.

В 39-ата главният рефер на срещата отмени попадение на Матри с глава, а в 50-ата последният нацели страничната греда. Все пак, осем минути по-късно логичното се случи и Юве стигна до заслужен втори гол, след като емблематичният за „Старата госпожа” Алекс Дел Пиеро намери Симоне Пепе и италианският национал удвои преднината на домакините.

Класическата преднина бе оформена от новото попълнение на „бианконерите” - Артуро Видал, който се появи като резерва и се разписа в 73-ата минута, а 10 по-късно Пирло изведе Маркизио, който вкара красив гол за 4:0.

Почетният гол за гостите бе дело на бившия нападател на домакините - Себастиан Джовинко, който първо бе съборен от Паоло Де Челеи в наказателното поле, за което последният бе изгонен, а после сам вкара отсъдената в добавеното време дузпа.

Така 27-кратният италиански шампион Ювентус записа първите си три точки през новия сезон и оглави временното класиране с по-добра голова разлика от Наполи, докато Парма остната на последна позиция без точков актив.