3. Юнайтед и Бербо завършиха сезона с победа, но без титла

Юнайтед и Бербо завършиха сезона с победа, но без титла

75 316 зрители на "Олд Трафорд" видяха 4:0 над Стоук Сити

Манчестър Юнайтед завърши сезона с победа. „Червените дяволи” минаха лесно през Стоук Сити – 4:0 на „Олд Трафорд”.

Добър мач за домакините изигра Димитър Бербатов, асистирал за второто попадение в срещата, дело на Райън Гигс. Бербо бе на терена до 62-ата минута, когато бе заменен от Кико Македа.

Останалите попадения в мача бяха дело на Дарън Флетчър, Дани Хигинботъм, който си отбеляза автогол и Джи Сун Парк.

Въпреки постигнатите три точки, 75 316 зрители видяха как Юнайтед сдаде титлата, след като Челси разби Уигън. Отборът на Сър Алекс финишира кампанията с 85 точки, а „сините” завършват с 86.

Юнайтед не успя да постигне 4-а титла във Висшата лига и общо 19-ата на Англия. Фърги обаче остава начело на отбора и бъдещите успехи изглеждат неизбежни.

Юнайтед трябваше да вземе този мач, независимо от резултата на „Стамфорд Бридж” и играчите на Сър Алекс сториха това. Бербатов започна титуляр мача и още от самото начало започна да тормози Бегович и защитата пред него. До 30-ата минута обаче „грънчарите” се бранеха храбро и удържаха нулевото равенство.

В 31-ата обаче един от най-постоянните халфове на „червените дяволи” Флетчър откри резултата с удар отблизо. 7 по-късно Бербатов направи страхотен рейд отляво, подаде в пеналта и Гигс простреля Бегович за 2:0.

В 54-ата минута Рууни центрира прострелно и Хигинботъм засече коженото кълбо в собствената си мрежа. След това Юнайтед намали оборотите. Бербатов и Рууни бяха заменени от Македа и Парк. Именно кореецът се възползва от асистенция на Гигс и в 84-ата минута вкара за 4:0.

Юнайтед победи в последния ден от кампанията, но остана на 2-о място в крайното класиране. Уейн Рууни пък не успя да стане голмайстор на Премиершип, след като бе изпреварен от Дидие Дрогба.

Манчестър Юнайтед – Стоук Сити 4:0
(1:0) Флетчър 31’
(2:0) Гигс 38’
(3:0) Хигинботъм 54’ (авт.)
(4:0) Парк 84’

Ман. Юнайтед: Ван дер Саар; Г. Невил, Фърдинанд, Видич, Евра; Нани, Скоулс (62’ Гибсън), Флетчър, Гигс; БЕРБАТОВ (62’ Македа), Рууни (77’ Парк);

Стоук Сити: Бегович; Уилкинсън, Хут, Шоукрос, Хигинботъм (66’ Колинс); Уелън, Уайтхед (67’ Диао), Делап, Етерингтън; Фулър, Сидибе (66’ Пю);

Жълти картони: Скоулс, Видич (МЮ);