3. Волфсбург победи без проблеми Гладбах у дома – 3:0

Волфсбург победи без проблеми Гладбах у дома – 3:0

"Вълците" с лесна победа над беззъбия тим на Ханс Майер.

Волфсбург победи без проблеми в домакинството си на предпоследния в Бундеслигата Борусия (Мьонхенгладбах) - 3:0. „Вълците” бяха преодолели бързо загубата от Байерн (Мюнхен) през уикенда (2:4), когато водеха с 2:0, и започнаха срещата с много настроение. Възпитаниците на Феликс Магат изпуснаха няколко добри положения в началните минути, като трябваше да чакат до 40-ата минута, когато бразилецът Графите откри резултата. Картината не се промени през втората част и 10 минути след нейното начало Мадлунг удвои преднината на домакините. В 70-ата минута дойде ред и на Мисимович да се разпише, узаконявайки петата победа на тима си за сезона, докато изводите останаха за наставника на гостите Ханс Майер, на когото предстои много работа, в мисията си да спаси тима от изпадане.