3. Виляреал не победи Бетис навръх 100-та си годишнина (ВИДЕО)

Виляреал не победи Бетис навръх 100-та си годишнина (ВИДЕО)

Двата отбора завършиха 1:1 на "Естадио де ла Керамика"

Виляреал и Реал Бетис завършиха при резултат 1:1 на „Естадио де ла Керамика“ в двубой от 25-ия кръг в испанската Ла Лига. Борха Иглесиас изведе „вердибланкос“ напред в резултатаслед груба грешка на Пепе Рейна, а през второто полувреме Йереми Пино донесе равенството за „жълтата подводница“.

Двубоят започна с натиск от страна на Бетис. След груба грешка от страна на Пепе Рейна в 38-ата минута, Борха Иглесиас се възползва и лесно прати топката в мрежата, за да изведе „вердибланкос“ напред в резултата.

Виляреал започна по-активно второто полувреме на двубоя. В 55-ата минута Рамон Терац комбинира с Йереми Пино, който овладя топката в наказателното поле и с мощен изстрел възстанови паритета в среща.

Самуел Чукуензе навлезе в наказателното поле на Бетис в 78-ата минута и шутира, но Руй Силва отрази. В ответната атака Терац се опита да прехвърли Пепе Рейна, който беше напуснал голлинията си, но топката премина над напречната греда.

Във втората минута на добавеното време на двубоя Дани Парехо шутира директно от пряк свободен удар, но не успя да намери целта.

След спечелената точка Бетис остава на петата позиция във временното класиране с актив от 42 точки, докато Виляреал е една позиция под днешния си съперник с актив от 38 пункта.