Валентин Антов беше титуляр при равен на Монца (ВИДЕО)

Удинезе измъкна точката с дузпа в продължението

Българският национал Валентин Антов започна като титуляр за Монца и остана на терена 60 минути при равенството 2:2 като гост на Удинезе в двубой от 29-ия кръг на Серия А. Точни за гостите от покрайнините на Милано бяха Андреа Колпани и Николо Ровеля, докато Санди Ловрич и Бето от дузпа бяха точни за „фриуланите“.

Така Удинезе събра 39 точки и се изкачи до 10-ото място в Серия А, докато Монца е 13-и с 35 точки на сметката си.

Двубоят на „Дачия Арена“ започна чудесно за домакините, които поведоха в резултата в 18-ата минута.

Уолъс центрира добре от фланга, а в наказателното поле Санди Ловрич надскочи защитата на Монца и вкара гол в долния десен ъгъл.

Три минути преди изтичането на половин час игра отново Ловрич имаше шанс да вкара, след като стреля от границата на наказателното поле, но Микеле Ди Грегорио успя да плонжира и да спаси.

След почивката обаче Монца излезе преобразен и в 48-ата минута Карлос Аугусто подаде към Андреа Колпани, който стреля по земя и преодоля вратаря на домакините за 1:1.

В 56-ата минута обратът стана пълен, след като Стефано Сенси изведе Николо Ровеля в наказателното поле и шестицата не сбърка, вкарвайки втори гол.

След час игра Валентин Антов бе заменен от Лука Калдирола, като Монца продължи да е по-активен. Когато изглеждаше, че „бианкоросите“ ще си тръгнат с трите точки, Андреа Петаня не внимаваше и извърши нарушение в собственото си наказателно поле.

Съдията Лука Масини отсъди дузпа, от която Бето прати топката в мрежата и така фиксира крайното 2:2.