3. Валенсия остана без победа при Гари Невил, но удържа 10 от Реал Мадрид (ВИДЕО+СНИМКИ)

Великолепни голове и съдийска тесла срещу столичани белязаха двубоя от 18-ия кръг

Валенсия не допусна първа загуба у дома след близо година, удържайки Реал Мадрид в 18-ия кръг. Макар и с човек повече, „прилепите” бяха изоставащи в заключителните минути, но стигнаха до крайното 2:2, като два пъти изравняваха.

Бензема откри с разкошен гол в 16-ата минута, Парехо изравни от дузпа в добавеното време на първата част. Ковачич от Реал бе изгонен в 68-ата минута и останал с 10 души тимът на Бенитес излезе отново напред в 82-ата минута чрез Бейл. Но минута по-късно Алкасер Гарсия не позволи на столичани да си тръгнат с трите точки.

Хамес Родригес, който имаше проблеми с полицията за нередно шофиране, бе оставен на пейката.

В 17-ата минута Бензема се възползва от грешка в защитата на Валенсия при изнасянето и отне топката. След великолепна триходова комбинация между него, Бейл и Роналдо френският нападател прати покрай плонжа на вратаря Хауме Доменек за 1:0. Подаването на уелсеца към португалеца беше с пета, което направи попадението разкошно.

С 12-ия си гол Бензема имаше повече от всеки друг френски играч в топ 5 на европейските лиги през сезона, включително Лига 1.

Точно преди почивката Пепе фаулира Андре Гомес в наказателното поле и реферът назначи първата дузпа срещу Реал този сезон. Дани Парехо възстанови равенството.

Преди това обаче Орбан спъна Бейл в пеналта, но 11-метров удар не последва.

Реал остана с човек по-малко в 70-ата минута, когато Матео Ковачич извърши брутален фаул срещу Жоао Кансело и закономерно бе пратен под душовете.

Въпреки това, „Белия балет” отново взе гол аванс. Осем минути преди края Гарет Бейл засече фантастично с глава центриране на Тони Кроос от свободен удар, като завъртя в далечния ъгъл.

Валенсия обаче бързо реагира с нов изравнителен гол. Секунди по-късно Родриго де Паул центрира на далечната греда, там Родриго прехвърли за Пако Алкасер, който бодна с глава за 2:2.

В добавеното време домакините можеха да изтръгнат победата, когато резервата Алваро Негредо беше намерен непокрит на границата на наказателното поле, но неговият шут беше право във вратаря Кейлор Навас.

Реал сега изостана на 4 точки от лидера Атлетико Мадрид. Те са с 2 по-малко от Барселона и с мач повече.

С третото си равенство в четири мача от Ла Лига под ръководството на Гари Невил Валенсия се изкачи с едно място и вече е 10-и. „Прилепите” нямат поражение у дома вече 21 мача.