3. В Италия: Интер нанесе първа загуба на лидера Наполи (ВИДЕО)

В Италия: Интер нанесе първа загуба на лидера Наполи (ВИДЕО)

Джеко вкара единствения гол в дербито

Първото поражение на лидера Наполи в италианската Серия А дойде в дербито с Интер.

„Нерадзурите“ спечелиха с минималното 1:0 у дома в дербито от 16-ия кръг на Калчото, а единственото попадение бе дело на Един Джеко и падна в 56-ата минута.

Благодарение на него миланският гранд вече има 33 точки на 4-ото място в класирането, докато Наполи остана на върха с 41. Вторият Милан има 36, следван от Ювентус (34), който по-рано през деня надделя с гол в добавеното време над Кремонезе.

На „Джузепе Меаца“ днес домакините започнаха по-силно и удариха греда още в 4-ата минута. Тогава Ромелу Лукаку получи отдясно и центрира към далечната греда за Федерико Димарко, който  обаче отблизо направи по-трудното като разтресе напречния стълб.

Двубоят продължи равностойно, а в 26-ата минута Интер пропусна нов отличен шанс за гол. Лукаку проби отдясно и намери Един Джеко в наказателното поле.

Босненецът пусна към Матео Дармиан, който от 4-5 метра не успя да намери очертанията на вратата и отправи удар над гредата. В 30-ата минута топката стигна до Пьотр Желински на десетина метра от голлинията, но полякът пропусна.

В 41-ата минута домакините се отчетоха с нов пропуск. Николо Барела пусна страхотен пас с пета за Лукаку. Белгиецът овладя пред наказателното поле и необезпокояван отправи удар, който вратарят успя да избие.

Само 4 минути по-късно Ди Лоренцо получи отдясно и центрира, а на първата греда Замбо Ангиса успя да отклони, но топката мина покрай вратата.

В началото на втората част Кварацхелия проби отляво и центрира за Осимен. Нигериецът овладя на гърди и опита да отправи удар от около 7-8 метра, но беше блокиран от Чалханоглу.

Превъзходството на Интер даде резултата в 56-ата минута. Хенрих Мхитарян с чудесен пас намери Димарко отляво. Флаговият футболист напредна и качи топката на главата на Един Джеко, а босненецът отблизо разстреля Алекс Мерет за 1:0.

До края повече попадения не паднаха и така Интер нанесе първа загуба на Наполи в Калчото през сезона.

Междувременно срещата Удинезе – Емполи, играна по същото време, приключи при равенство 1:1.

ИНТЕР - НАПОЛИ 1:0
1:0 Един Джеко (56)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Интер: Онана, Шкриняр, Ачерби, Бастони, Дармиан, Димарко, Барела, Мхитарян, Чалханоолу, Джеко. Лукаку;

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Ким, Рахмани, Оливера, Ангиса, Лоботка, Желински, Политано, Кварацхелия, Осимен.