3. В дербито: Челси и Юнайтед не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

В дербито: Челси и Юнайтед не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж" (ВИДЕО)

Каземиро изравни с дебютен гол в добавеното време

Челси и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят на "Стамфорд Бридж" и завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг във Висшата лига. Жоржиньо даде аванс на "сините" в 87-ата минута от дузпа, а Каземиро изравни седем минути по-късно.

Срещата започна равностойно, като и двата тима имаха своите възможности, но до по-опасно положение не се стигна до 34-ата минута, когато Маркъс Рашфорд бе изведен в наказателното поле и стреля ниско по тревата. Кепа Арисабалага обаче внимаваше и отрази.

Маркъс Рашфорд премина през защитата на Челси с дрибъл, напредна, освободи си пространство и стреля в наказателното поле в долния ляв ъгъл на вратата на Челси, но Кепа отново бе с навременна намеса и отрази.

Бруно Фернандеш намери навлизащия отляво в наказателното поле Антони в 45-ата минута. Бразилецът стреля със своя ляв крак в обратния ъгъл, но не намери очертаният на вратата.

Второто полувреме започна по идентичен начин, както първото. Отборите спазваха тактическите указания на своите наставници и не си позволиха излишни рискове.

След центриране от корнер в 73-ата минута Трево Чалоба надигра Фред и стреля опасно с глава. Давид де Хеа не успя да се намеси, но за негово щастие, ударът срещна напречната греда.

Скот Мактоминей задържа Армандо Броя след изпълнен ъглов удар. Ситуацията бе прегледана с VAR и реферът отсъди дузпа. Жоржиньо се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Халфът прати Давид де Хеа в обртания ъгъл и така даде аванс на своя тим в 87-ата минута.

След центриране на Люк Шоу, Каземиро се извиси над всички и изравни резултата с добре насочен удар с глава в четвъртата минута на добавеното време на срещата.

След това равенство Челси остава на 4-о място във временното класиране във Висшата лига с актив от 21 пункта, докато Манчестър Юнайтед е 5-и с точка по-малко от днешния си съперник.

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи