3. Уругвай надви Ейре като гост

Уругвай надви Ейре като гост

Приятелската среща завърши при резултат 3:2 в полза на тима от Южна Америка

Отборът на Уругвай победи Ейре с 3:2 в интересна международна приятелска среща, играна на „Авива Стейдиъм”.

Гостите откриха резултата чрез Диего Лугано, който се разписа в 12-ата минута. След изпълнение на статично положение, Единсон Кавани чукна топката към Лугано и той с прецизен удар от границата на вратарското поле откри резултата в полза на Уругвай.

Само три минути по-късно обаче домакините възстановиха равенството. Шейн Лонг засече с глава центриране на Лиам Лорънс и от непосредствено разстояние вкара за 1:1.

Уругвайците обаче отново излязоха напред във 22-ата минута, когато асистентът на първото поапдение Кавани заби нов гол във вратата на Уестууд, след удар от десетина метра в долния ляв ъгъл.

В 39-ата минута Абел Ернандес направи преднината на гостите по-комфортна, отбелязвайки трето попадение. Той се разписа с плътен удар с левия крак в долния десен ъгъл.

Първата част завърши с преимущество на гостите, които не оставиха съмнения, че са по-класният от двата тима.

Веднага след подновяването на играта обаче Джеймс Маккарти бе спънат от Касерес в наказателното поле на Уругвай и главният рефер Саид Енйими не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Кейт Фейхи, който хладнокръвно отбеляза за 2:3.

Домакините обаче така и не успяха да стигнат до равенството докрая на срещата въпреки, че владееха повече топката в заключителните минути.

Станимир Стоилов: Гордея се с играчите, феновете, треньорите и служителите на Гьозтепе

"Победата показа колко високо ниво и потенциал имаме"

Ханзи Флик: Изиграхме фантастичен мач

Треньорът на Барселона хвали отбора след 4:0 над Реал в Мадрид

Анчелоти: Тежка загуба, но трябва да продължим

„Рано е да изхвърляме всичко на боклука“, смята треньорът на Реал (Мадрид)