3. Уелс спечели групата си с класика над Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Уелс спечели групата си с класика над Русия (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сборная” си отива вкъщи, а "драконите" ще играят на 1/8-финалите

Уелс победи Русия с класическото 3:0 в последния мач от група „В” на Евро 2016 и се класира за 1/8-финалите, а същевременно с това изпрати опонента обратно вкъщи.

„Сборная” спечели само една точка и остана на последната позиция в потока.

Момчетата на Леонид Слуцки бяха тотално надиграни от „драконите” на стадион „Мюнисипал” в Тулуза и единствено вратарят им Игор Акинфеев ги спаси от още по-изразително поражение.

Отборът на Уелс започна много мотивирано среща и откри резултата още в 11-ата минута.

Тогава Джо Алън получи на центъра след отнета топката и със страхотно подаване изведе Арън Рамзи, който хладнокръвно прехвърли Акинфеев за 1:0.

След това Русия опита да отговори, но не успя, а после „драконите” напълно овладяха инициативата.

Те имаха редица положения, но стражът на Русия демонстрира високата си класа, отразявайки общо шест удара до почивката.

Един от тях бе на Нийл Тейлър в 20-ата минута, но при добавката бранителят на Суонзи, който бе изведен от Гарет Бейл, успя да удвои – 2:0.

Така 27-годишният футболист се разписа за първи път от 2009-та насам, когато бе точен в една от конференциите на английския футбол.

Малко преди почивката Рамзи имаше шанс да направи резултата класически, ала се засуети в пеналта и изстрелът му бе блокиран.

По време на паузата селекционерът на Русия направи една смяна и замени Василий Березутски с неговия брат Алексей.

Близнаците навършиха 34 години в деня на мача, но със сигурност не им е до празнуване.

Точка на спора сложи Гарет Бейл с третото си попадение на европейските финали. Звездата на Уелс оползотвори страхотен пас от Рамзи в 67-ата минута, за да оформи класиката.

След това Уелс спокойно дочака последния съдийски сигнал и вече мисли за 1/8-финалите, които стартират в събота.

В тях „драконите” ще спорят с един от отборите, заели трето място в крайното класиране на групи А, С или D.

За играч на мача срещу Русия пък бе избран Арън Рамзи, отчел се с гол и асистенция.