3. Турция надви Армения с автогол (ВИДЕО)

Турция надви Армения с автогол (ВИДЕО)

Южната ни съседка започна отлично битката за квота на Евро 2024

Турция се наложи над Армения с 2:1 като гост на републиканския стадион „Вазген Саргсян“ в Ереван в двубой от квалификационна група D на ЕВРО 2024.

Армения поведе след автогол на Озан Кабак в 10-ата минута, но Турция стигна до победата след попадения на Оркун Кьокчю и Керем Актюркоглу.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 10-ата минута Камо Ховханисян центрира по земята в наказателното поле на Турция, а в опита да изчисти топката Озан Кабак я прати в собствената си врата, за да може Армения да получи ранен аванс в двубоя.

В 20-ата минута Дженк Тосун бе изблъскан в гръб от бранител на Армения, но главният рефер на двубоя Хосе Санчес направи знак, че играта трябва да продължи.

В следващите минути Турция бе по-активният отбор и това даде резултат в 35-ата минута, когато Онур Булут намери Оркун Кьокчю, който с прецизен удар в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Арсен Бегларян, възстанови паритета резултата.

Турция започна по-активно и второто полувреме. В 64-ата минута Енес Юнал изведе Керем Актюркоглу сам срещу стража на Армения, а футболистът на Галатасарай бе точен, пращайки топката в долния десен ъгъл.