3. Три греди и пропусната дузпа на Роналдо опустошиха шансовете на Реал за титла (ВИДЕО)

Барселона е на победа от триумф в Испания, "Белия балет" даде и жертва преди реванша с Ювентус

Реал Мадрид удари три греди и Кристиано Роналдо пропусна дузпа в мача срещу Валенсия от 36-ия кръг на Примера, завършил 2:2. „Белия балет” загуби 2 витални точки и два кръга преди края на сезона отстъпва с 4 на лидера Барселона. Шансовете за титла на тима на Карло Анчелоти бяха опустошени, защото в оставащите си два мача каталунците се нуждаят от една победа – срещу шампиона Атлетико или срещу Депортиво Ла Коруня.

Реал успя да изравни от 0:2. Пако Алкасер даде на 4-ия Валенсия преднина отблизо в 19-ата минута, а Хави Фуего удвои с глава в 26-ата. Роналдо пропусна дузпа в 45-ата минута преди Пепе да даде надежди на „кралете” с глава в 56-ата минута. Иско оформи крайното 2:2 в 84-ата минута с фалцов удар от 18 метра.

Допълнителен удар за Реал бе контузията на Тони Кроос в средата на първото полувреме. Халфът сега е под въпрос за реванша срещу Ювентус в сряда, като настоящият европейски шампион изостава с 1:2.

Този кръг мачовете от Ла Лига са последни преди спирането на футбола в Испания за неопределено време заради спор относно ТВ-правата.

Ако бъде намерено решение и сезонът продължи, Барса, който победи Реал Сосиедад с 2:0 по-рано в събота, ще се нуждае от само една победа във финалните два мача.

Реал пък спечели само един от последните си шест шампионатни мача този сезон срещу отборите от настоящата първа четворка.

Гарет Бейл удари греда от свободен удар, а Роналдо тресна рамката с глава преди Алкасер да засече отблизо центриране на Хосе Луис Гая, като се пребори с Пепе за топката. Вратарят Касияс докосна, но не успя да извади.

Фуего след това удвои с глава. Асистенция от свободен удар направи Дани Парехо.

Хавиер Ернандес удари третата греда след двойно с Бейл.

Точно преди почивката Реал имаше чудесна възможност да се върне в мача. Гая бутна Бейл на границата на наказателното поле, но Диего Алвеш хвана ъгъла и отрази удара на Роналдо. Португалецът не успя да отбележи и при добавката.

Карло Анчелоти извърши две промени на почивката. Крайните бранители Коентрао и Арбелоа отстъпиха местата си за Марсело и Дани Карвахал.

Реал изглеждаше подобрен след почивката и Ернандес пропусна преди Пепе да отклони с глава корнер на Родригес в мрежата.

Вратарят на Валенсия Алвеш, който беше великолепен през целия мач, разколеба Серхио Рамос, който не успя да го преодолее с глава.

Реал натисна да изравни. Резервата на Валенсия Алваро Негредо пропусна два страхотни шанса и преотстъпеният от Ман Сити си плати, когато Иско изравни шест минути преди края.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия

Илия Груев със съмнение за тежка контузия на коляното

Родният национал е получил проблема във вчерашния мач срещу Норич

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм