3. Трагичен Ювентус отнесе класика в Удине

Трагичен Ювентус отнесе класика в Удине

„Фриуланите” взеха глътка въздух след страхотна победа с 3:0 над момчетата на Дзакерони, които пропуснаха златен шанс в борбата за четвъртото място

Отборът на Удинезе постигна страхотна победа с класическото 3:0 при домакинството си на Ювентус в последния мач от 32-ия кръг на италианската Серия „А”. „Зебрите” на Паскуале Марино изнесоха истинска лекция на „бианконерите”, които за пореден път разочароваха с изявите си и обраха освиркванията на собствените си фенове. С тези три точки Удинезе взе ценен аванс в борбата за оцеляване, а Юве пропусна златна възможност да се изравни с Палермо на заветното четвърто място.

Ювентус започна по-силно срещата и още в 5-ата минута капитанът Алекс Дел Пиеро опита красив удар със задна ножица от дъгата, който обаче премина над вратата. Малко след това пък Мауро Каморанези опита изстрел от воле с левия крак, който обаче попадна право в ръцете на Ханданович.

Удинезе пък успя да открие резултата още при първата си по-сериозна атака. В 9-ата минута Тото Ди Натале получи топката в наказателното поле на Юве, стреля от воле с левия крак, коженото кълбо срещна десния страничен стълб, след което попадна в краката на Санчес, който не сгреши при добавката на празна врата – 1:0.

Гостите от Торино моментално взеха инициативата в свои ръце и в следващите минути създадоха няколко добри положения за гол. Първо удар на Зебина по диагонала бе спасен без проблем от Ханданович, а малко след това Каморанези опита за втори път удар с левия крак, но отново стреля твърде слабо. В 27-ата минута пък стражът на домакините отрази по блестящ начин перфектно изпълнен фаул от страна на Дел Пиеро.

В самия край на полувремето пък Удинезе бе близо до втори гол, но първо мощен далечен удар на Паскуале бе париран от Манингер, а малко след това стражът на гостите спаси и техничен изстрел по диагонала на Ди Натале.

Ювентус започна настъпателно второто полувреме и трайно се пренесе в половината на Удинезе, но не успя да стигне до нищо по-опасно, освен един далечен удар на Дел Пиеро в 51-ата минута, който попадна право в ръцете на Морган Де Санктис.

Домакините пък играеха предимно на контраатаки и при една от тях в 65-ата минута успяха да стигнат до втори гол. Тото Ди Натале бе изведен сам срещу Манингер, стреля технично, стражът на гостите отрази удара му, но коженото кълбо попадна на крака на Пепе, който с мощен шут от дъгата го заби в мрежата на Юве за 2:0.

„Старата госпожа” реагира моментално и в 70-ата минута „бианконерите” бяха близо до намаляване на резултата, но удар от воле на Фелипе Мело с левия крак бе спасен от вездесъщия Ханданович. Само 6 минути по-късно обаче Удинезе успя да нанесе нов удар по самочувствието на Ювентус и вкара трети гол, с който уби всякаква интрига в мача. Страхотна многоходова атака на домакините стигна до Ди Натале, който с премерен удар с десния крак матира Манингер за 3:0, вкарвайки 22-ия си гол от началото на сезона.

Това попадение окончателно даде край на надеждите на „бианконерите”, които все пак опитаха да стигнат до почетен гол, но Де Челие и Кандрева бяха неточни в своите опити. За сметка на това в 86-ата минута „фриуланите” можеха да вкарат четвърти гол след страхотна контраатака, но бомбеният удар на Лукович с левия крак бе париран по страхотен начин от Манингер, който тотално изгуби контрол върху нервите си.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Удинезе записа страхотен успех, с който увеличи сериозно шансовете си да остане в елита. „Зебрите” са на 15-а позиция с актив от 35 точки, на 4 от опасната зона. Ювентус пък пропусна златен шанс да се изравни с Палермо на заветното четвърто място. „Старата госпожа” е на 7-о място с 48 точки, на 3 от сицилианци.

Удинезе – Ювентус 3:0