3. Тевес счупи каръка в Шампионска лига и даде добър старт на Юве (ВИДЕО)

Тевес счупи каръка в Шампионска лига и даде добър старт на Юве (ВИДЕО)

Аржентинецът вкара и двата гола за успеха с 2:0 над Малмьо в Торино

Ювентус започна тазгодишното издание на Шампионска лига с труден успех с 2:0 у дома срещу аутсайдера в Група А Малмьо. Карлос Тевес сложи край на 4-годишната си суша без гол в турнира и вкара двата гола за успеха 59-ата минута след красива асистенция с пета на Квадво Асамоа и в края от пряк свободен удар.

Италианският шампион натискаше през целия мач, но му липсваше точният завършващ удар. Квадво Асамоа играеше като централен полузащитник, а Алегри беше запазил онова 3-5-2, оставено му като наследство от Антонио Конте с Евра и Лихщайнер по двата фланга.

Първото 100-процентово положение обаче беше за шведския първенец. Розенберг напредна отдясно и центрира, а на втора греда Магнус Ериксен беше останал напълно сам, но Буфон скъси разстоянието и успя с крак да избие удара му от непосредствена близост.

Йоренте направи голям пропуск, а Лихщайнер реши да подава, останал сам срещу вратаря и сбърка.

След почивката натискът на Юве се засили. Погба намери свободния Лихщайнер отдясно, но швейцарецът пак взе грешното решение да подава и опасността отмина.

Точно преди да изтече час игра „Старата госпожа” все пак „отключи” шведската защита. Тевес намери Асамос в наказателното поле, ганаецът му заложи топката с петичка и връхлитащият аржентинец порази далечния долен  ъгъл за 1:0 и наруши сушата си от 1988 дни без гол в Шампионска лига.

Йоренте вкара за втори път след пас на Лихщайнер, но голът бе отменен със спорна засада.

В края на мача Мората се появи като резерва на мястото на Йоренте и записа дебют за Юве в турнира. Именно Мората спечели пряк свободен удар в 90-ата минута и Тевес завъртя в далечния ъгъл, за да реши всичко с втори гол.

Манчестър Юнайтед губи Мазрауи до средата на ноември

Той трябва да се подложи на хирургична интервенция

Става интересно! Ливърпул, Челси и Тотнъм с интерес към младок от Дортмунд

Джейми Байноу-Гитънс успя да привлече вниманието върху себе си

Прекрасни новини за Слот: Салах и Ван Дайк получиха почивка от националните отбори