3. Суперформата на Кристиано Роналдо направи на пух и прах и Атлетик Билбао (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо наниза хеттрик за 5:0 и вече има 11 гола в последните 4 мача, изравни велик рекорд на Ди Стефано

Кристиано Роналдо вкара 26-ия си хеттрик за Реал Мадрид, а Карим Бензема вкара още два гола за категоричния успех на Реал Мадрид с 5:0 у дома над Атлетик Билбао в последен мач от 7-ия кръг на Примера дивисион. Голмайсторите за европейския шампион бяха същите като тези, които се разписаха и срещу Лудогорец в София, а Реал изпревари шампиона Атлетико и вече има 15 точки на четвъртата позиция.

И тази вечер Кристиано Роналдо удължи чудовищната си голова серия на 8 поредни мача, в които се разписва. Така само в рамките на една календарна година португалецът има три подобни серии с 8 или повече поредни мача с гол. Роналдо наниза 11 гола за 4 мача и изравни легендата Алфредо Ди Стефано по брой отбелязани хеттрикове в Ла Лига.

Реал беше спечелил последните си 9 домакинства на баските в Ла Лига и всичките си 5 последни мача във всички турнири с общо 22 отбелязани попадения. Тази вечер серията нарасна на 6 поредни успеха с 27 гола в противниковите врати.

За доброто начало се погрижи лично Кристиано Роналдо. Бейл намери Карвахал на десния фланг, той му върна, а уелсецът центрира на втора греда, където Роналдо с лекота преодоля Ираисос отблизо – 1:0 още във втората минута.

Роналдо финтира Маркос и стреля в 7-ата минута, този път вратарят беше готов и спаси. Бейл достави отлична топка от аутлинията и пусна успоредно на голлинията, но Бензема не успя да засече.

Бензема изпусна още едно положение, но имаше и вдигнат флаг за засада. Пред другата врата Муниаин намери топката с красиво воле от въздуха, но Касияс проследи топката и успя да избие изпод гредата.

Преди почивката Модрич центрира от корнер, а Бенземя насочи с глава под гредата – 2:0.

През втората част всичко се повтори и отново Роналдо и Бензема се разписаха, в този ред. 10 минути след почивката Бейл направи хубаво двойно с Бензема и нахлу отдясно, върна за Роналдо, който нямаше проблеми да вкара втория си гол в мача – 3:0.

Касияс отрази с отличен рефлекс удар с глава на Ибай Гомес към долния ъгъл, което накара публиката на „Сантяго Бернебеу” да подеме скандирания „Икер, Икер”, въпреки че клубната легенда получи и освирквания в началото на сезона.

Гол на Бейл с глава след центриране на Марсело бе правилно отменен заради засада в 67-ата минута, но две по-късно четвъртият гол дойде. Модрич изведе Роналдо с хубав пас, а португалецът показа, че много е подобрил играта си и избра комбинацията с Бензема, който се разписа за 4:0.

До края Роналдо даде всичко от себе си за хеттрик.

Ираисос първо отрази негов удар с глава, а после топката мина на сантиметри встрани от целта след нов негов изстрел. Късметът се усмихна на носителя на „Златната топка” две минути преди края и при едно меле топката се удари в хълбока на Роналдо и влетя зад голлинията за крайното 5:0.

Барселона планира да си върне Неймар следващото лято

Бразилецът продължава да лекува тежка контузия в коляното след трансфера си в Ал-Хилал

Дембеле се извини и е обратно в групата на ПСЖ

Френският нападател е реабилитиран от Луис Енрике

Шчесни разкри, че Левандовски му се е обадил за Барселона

Полският страж подписа с каталунците, за да замени Марк-Андре Тер Стеген

Мейсън Маунт е под въпрос за Порто

Английският халф на Манчестър Юнайтед не е на 100% преди гостуването в Португалия