3. "Старата госпожа" отново е на върха в Серия А (видео)

"Старата госпожа" отново е на върха в Серия А (видео)

Ювентус се скъса да пропуска, но все пак победи с 2:0 Чезена

Ювентус се върна на лидерската позиция в Серия А, след като постигна осма победа от началото на сезона в италианското първенство. В двубой от 14-ия кръг „старата госпожа” надви с 2:0 гостуващия на „Ювентус Арена” тим на Чезена. „Бианконерите” бяха пълни господари на терена и можеха да отбележат много повече от два гола, но направиха куп пропуски. Все пак играчите на Антонио Конте нанизаха две попадения и по този начин грабнаха трите точки.

Още преди да е изтекъл първият четвърт час от началото на мача Алесандро Матри имаше две възможности да открие резултата, но и двата пъти не намери рамките на вратата, а Симоне Пепе също не успя да вкара, стреляйки в аут.

Много чисто положение в 30-ата минута изпусна Клаудио Маркизио, който стреля хубаво с десния крак, но ударът му бе уловен от Франческо Антониоли. До почивката Юве продължи да търси усилено гола, но след пропуски на Матри, Пепе и Вучинич „бианконерите” така и не достигнаха до гол и след 45 минути игра резултатът бе 0:0. През първото полувреме Чезена пък не създаде абсолютно нищо интересно пред Джанлуиджи Буфон.

От самото начало и на втората част Ювентус напълно доминираше. Вучинич и Пепе направиха поредните си пропуски пред противниковата врата. Усилията на Ювентус бяха заслужено възнаградени в 72-ата минута, когато домакините откриха резултата. Точен бе Клаудио Маркизио, който отбеляза хубаво попадение с левия крак, пращайки топката в левия ъгъл на вратата на Антониоли.

В 81-ата минута пък вратарят на Чезена бе изгонен, след като извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Ювентус получи правото да изпълни дузпа, а нагърбилият се с отговорността Артуро Видал не сбърка и оформи крайното 2:0.

Неприятна за „старата госпожа" може да се окаже ситуацията с Алесандро Дел Пиеро, който получи тежка контузия и бе принудително заменен малко след като изтече час игра от началото на мача.

След победата Ювентус продължава да е непобеден и се завърна на върха, където има 29 точки. Чезена е на 19-та позиция с едва 9 пункта.