3. Спартак (М) се опита да сътвори чудото срещу Барса на "Камп Ноу", но си тръгна с наведена глава (видео)

Селтик и Бенфика не си отбелязаха голове в другия мач от група "G"

Отборът на Барселона започна тазгодишното си участие в Шампионската лига с труден успех като домакин на Спартак (Москва). Играчите на Тито Виланова надвиха руския тим с 3:2, но победата не дойде никак лесно.

Двубоят се игра на стадион „Камп Ноу”, а домакините първи достигнаха до попадение още в 14-ата минута. До почивката обаче Спартак успя да изравни, а след подновяването на играта през второто полувреме дори и да поведе с 2:1. Барселона обаче все пак осъществи обрат, бележейки две попадения до края на мача, и се поздрави с трите точки.

Двата отбора направиха по един пропуск в началните минути. Ромуло можеше да се разпише за гостите след удар с десния крак, но не прати кълбото в очертанията на вратата, а Жерар Пике също имаше шанс да открие, но стреля в аут. Така се стигна до 14-ата минута, когато Шави комбинира с Кристиан Тейо, който с хубав удар с десния крак преодоля Андрий Дикан, правейки резултата 1:0.

В следващите минути Лионел Меси се отчете с пропуск за домакините, а малко преди да изтече първия половин час игра от началото на двубоя, равенството бе възстановено, след като Даниел Алвеш си отбеляза автогол.

До почивката Бускетс, Фабрегас и Шави се отчетоха с пропуски за домакините, а след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

Малко след като играта бе подновена, Адриано отправи изстрел към вратата на гостите, но ударът бе спасен от вратарят Андрий Дикан. Последваха възможности пред Ромуло и Ейдън МакГийди, но тези ситуации не доведоха до гол, а в 58-ата минута изненадата на „Камп Ноу” бе факт, след като Спартак поведе с 2:1. Ромуло стреля от малък ъгъл и прати кълбото в мрежата на Виктор Валдес.

Барселона обаче показа, че твърдо ще се бори за победата и в 65-ата минута Александър Сонг можеше да вкара, но не стреля в рамките на вратата. Така се стигна до 71-ата минута, когато Лионел Меси се разписа за 2:2. В следващите минути каталунците продължиха да са по-активният тим на терена и в 80-ата Лионел Меси със страхотен изстрел направи резултата 3:2, като по този начин домакините отново излязоха напред в резултата.

До края на мача не се стигна до нови голове и така Барселона победи с 3:2 и грабна трите точки, като е лидер в група „G”. Спартак (Москва) е на последната 4-та позиция.

В другия мач от групата Селтик и Бенфика завършиха наравно 0:0.

Двубоят се игра на „Селтик Парк”, като домакините владееха топката повече от своя съперник, но гостите пък имаха повече на брой положения за отбелязване на гол.

Попадение в мача обаче така и не падна и срещата приключи при резултат 0:0. По този начин двата тима взеха по точка от сблъсъка.

Халф на Реал: №1 сме, но влизаме в мачовете твърде спокойния

Халфът на Реал Мадрид Федерико Валверде обясни какво липсва на "белите" през настоящия сезон

Александър Павлович се присъедини към лагера на Германия

Халфът Александър Павлович от Байерн Мюнхен се присъедини към лагера на германския национален отбор по футбол преди мача от Лигата на нациите срещу Нидерландия

Ливърпул иска играч на Борусия Д

Ливърпул проявява сериозен интерес към Джейми Гитънс и дори изпраща скаути за мачовете на Борусия Дортмунд и младежкия национален отбор на Англия

Кан: Нюбел е предимство за титулярен вратар на Германия

Легендарният вратар Оливер Кан не вижда фаворит в надпреварата за титулярната позиция в германския национален отбор по футбол между Александър Нюбел и Оливер Бауман

Милан иска двама датчани

Милан проявява сериозен интерес към халфовете на датския национален отбор Мортен Френдруп и Андреас Олсен

Влахович напуска Ювентус?

Бъдещето на Душан Влахович в Ювентус остава под въпрос

Треньорът на Англия коментира екпериментите си

Вижте какво каза Лий Карсли

Треньорът на Испания се кефи на победата над Дания

Доволни сме от победата и начина, по който приложихме на терена стратегията ни за мача

Северна Ирланди и Беларус врътнаха 0:0 в нашата група