3. Словения разби Финландия и направи важна крачка към Евро 2024 (ВИДЕО)

Словения разби Финландия и направи важна крачка към Евро 2024 (ВИДЕО)

Шешко вкара два от головете

Словения постигна домакински успех с 3:0 над Финландия в двубоя помежду им от седмия кръг на евроквалификациите в група Н. Тази победа е от голямо значение за тима, защото дойде срещу пряк конкурент в борбата за участие на Евро 2024.

В 16-ата минута Бенямин Шешко откри резултата с точно изпълнена дузпа, свирена за нарушение на Лео Вайсанен срещу Андраж Шпорар. Именно двамата нападатели бяха отговорни и за втория гол в мача. Той дойде в 28-ата минута, когато Шпорар отне топката от противников играч и я подаде на Шешко, който напредна и отбеляза второто си попадение днес. В добавеното време резервата на гостите Маркус Форс не изчисти топката достатъчно добре при центриране от корнер и така Ерик Янжа успя да оформи крайното 3:0.

След петата си победа в този квалификационен цикъл Словения продължава да води в групата, но вече с актив от 16 точки, докато Финландия е на третото място с 12 спечелени пункта, колкото има и четвъртият Казахстан преди мача му с втория Дания.

Сосиедад отнесе Валенсия и се измъкна от опасната зона (ВИДЕО)

Реал с 3:0 в „Ла Лига“

Ливърпул оглави класирането в Англия (ВИДЕО)

След 2:1 над Уулвс