3. СЛЕД 3 ГОЛА ЗА 10 МИНУТИ: Манчестър Юнайтед е на полуфинал! (ВИДЕО)

СЛЕД 3 ГОЛА ЗА 10 МИНУТИ: Манчестър Юнайтед е на полуфинал! (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд отново блести на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед е последният полуфиналист в турнира за Купата на лигата в Англия.

„Червените дяволи“ отстраниха подвизаващия се в Лига 2 тим на Колчестър, след като вкараха три попадения в рамките на 10 минути след почивката.

Над всички на „Олд Трафорд“ отново бе Маркъс Рашфорд.

Английският национал вкара едното попадение, асистира за другото, а бе с основен принос и за третото, тъй като притисна бранител в пеналта и той си вкара автогол.

Първото полувреме не предложи попадения, ала след почивката домакините повишиха оборотите и набързо отказаха своя съперник.

Всичко започна с една образцова контраатака в 51-ата минута. Тогава Неманя Матич изведе с дълъг пас Рашфорд и той напредна, след което с мощен шут прати топката в горния ъгъл, за да открие резултата.

Само пет минути по-късно пък Мейсън Грийнууд пусна остър пас към Рашфорд, успоредно на голлинията, а опиталият да го пресече Райън Джаксън вкара топката в собствената си врата – 2:0.

В 61-ата минута пък Рашфорд намери Антони Марсиал в наказателното поле и френският нападател оформи класиката – 3:0.

След нея Манчестър Юнайтед се присъедини към градския съперник Сити, Астън Вила и Лестър, които също ще играят в полуфиналите на турнира за Купата на лигата.