Румъния и Швейцария с билет за Евро 2024

Нидерландия също отива на голям форум

Румъния е поредният отбор, който се класира на финалите на Евро 2024. Северната ни съседка спечели директния сблъсък с Израел в група I с 2:1. Мачът се изигра на неутрален терен в Унгария заради събитията в Израел.

Еран Захави даде силен старт на Израел още във 2-рата минута, но Георге Пушкаш изравни в 10-ата, Янис Хаджи в 63-ата минута донес обрата за "жълтите".

В другия мач от групата Швейцария направи 1:1 с Косово и си подпечата визата за Германия.

Нидерландия си осигури второто място в Група "B" с 15 точки. Централният нападател на Хофенхайм Воут Вегхорст отбеляза в 12-ата минута победния гол срещу тима на Република Ирландия. Тимът на Роналд Куман спечели 5 от последните си 7 мача, като загуби два пъти само от лидера Франция. "Лалетата", които са шампиони от 1988, са неубедителни на последните европейски първенства, като не се класираха във Франция през 2016, а по време на последния континентален турнир бяха отстранени от Чехия още на осминафиналите след 0:2.