3. Рубин излъга ЦСКА на „Лужники” и докосна титлата

Рубин излъга ЦСКА на „Лужники” и докосна титлата

Кубан Бердиев и компания се нуждаят само от една победа в последните си два мача, за да станат шампиони за втори пореден път

Шампионът Рубин (Казан) постигна изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на ЦСКА (Москва) от 28-ия кръг на руската Премиер лига, с което се доближиха максимално до спечелването на втора поредна титла. След по-добра игра на ЦСКА през по-голямата част от мача, Рубин успя да смълчи „Лужники” с два късни гола и си тръгна като победител, като основна заслуга на това има стражът на гостите Рижиков.

През първата част двата отбора предимно се защитаваха и не рискуваха с впускането в атаки. Така логично първите 45 минути завършиха без гол и едва ли зрителите на „Лужники” са очаквали толкова динамична втора част.

Домакините от ЦСКА бяха пълни господари на терена след почивката и създадоха куп положения за гол. Маасу, Дзагоев и Красич на няколко пъти опитаха своя късмет, но бяха разколебани от великолепния в днешния ден Рижиков. Рубин от своя страна се защитаваше и разчиташе на редки контраатаки, с които да изненада своя съперник.

Така се стигна до 67-ата минута, когато звездата на гостите Алехандро Домингес центрира опасно в наказателното поле, Сезар Навас закачи топката с глава и тя влетя в мрежата на домакините за 0:1. ЦСКА моментално се втурна да изравнява и така откри още повече пространства за Рубин. Добрите намеси на Рижиков продължиха, а минута преди края на срещата Бухаров от състава на гостите реши всичко в този двубой. След нова контраатака, той напредна и с мощен удар от около 40 метра прониза Акинфеев за крайното 0:2.

Така с този успех Рубин вече има 59 точки в своя актив – цели 4 пред втория Спартак, само 2 кръга преди края. Титлата изглежда почти сигурна за Рубин, който домакинства на Зенит в следващия кръг и гостува на Кубан в последния, 30-и кръг.

ЦСКА пък се отдалечи от евро-турнирите. „Армейците” имат 46 точки и заемат 5-ото място, но 6-ия Локомотив (Москва) има мач по-малко и ако си го вземе, ще измести ЦСКА от местата, даващи правото на участие в Европа.

ОБЗОР: Ливърпул се изпоти за 1:0 над РБ Лайпциг (РЕЗУЛТАТИ)(ВИДЕО)

"Мърсисайдци" са с пълен актив след първите три кръга в Шампионска лига

Лийдс избра заместник на Илия Груев

Френски халф ще замени българина

Брест отново впечатли и спря Байер Леверкузен (ВИДЕО)

Френският тим и "аспирините" събраха по 7 точки

Скандално: Ограбиха шеф на Байерн Мюнхен в Барселона

Той е останал без мобилния си телефон, портфейл и скъп часовник

Барселона на Флик смаза Байерн Мюнхен с 4:1 (ВИДЕО)

Каталунците си го върнаха за 2:8 преди четири години в Шампионската лига

Индзаги вече казал "Да" на Юнайтед за догодина

Специалистът е готов да поеме "червените дяволи" след Тен Хаг

Моуриньо чака медал от Висшата лига

Португалецът следи разследването около Манчестър Сити, което може да му донесе служебна титла

Тен Хаг извика двама тийнейджъри за Фенербахче

Кризата с контузии при "червените дяволи" си оказва влияние

Треньорът на Андерлехт: Ще търсим недостатъците на Лудогорец

Дейвид Хюбърт говори на пресконференцията преди сблъсъка с родния шампион в Лига Европа