3. Рубин и студът в Казан спряха Барселона – 0:0

Рубин и студът в Казан спряха Барселона – 0:0

В мач на нерви и тактическо надиграване шампионите на Русия и Испания взеха по една точка

Отборите на Рубин (Казан) и Барселона завършиха наравно 0:0 в срещата по между си от група “F” на Шампионската лига и по този начин заплетоха още повече борбата за първите две места. Като цяло гостите от Барселона имаха превъзходство в по-голямата част от мача, но бяха разколебани от изключително добре подредената и стабилна защита на домакините. Рубин също имаше своя шанс минути преди края на мача, но Валдес спаси своя отбор. Все пак Кубан Бердиев и компания могат да останат доволни – в два мача срещу шампиона не допуснаха загуба и спечелиха цели 4 точки.

Началото на срещата бе доста динамично и още в третата минута гостите имаха отлична възможност да открият резултата. Андрес Иниеста, който в този мач се изявяваше като ляв нападател, пусна хитър пас зад отбраната на Рубин към Златан Ибрахимович, който останал очи в очи с Рижиков, стреля технично покрай стража на домакините, но ударът му срещна гредата. Малко по-късно пък Кейта пробва своя късмет с удар от средно разстояние, но той се оказа неточен.

По-добрата игра на Барса продължи, а в 19-ата минута Шави опита нещо много красиво, след като прехвърли технично Рижиков от границата на полето, но топката кацна отгоре на мрежата. Едва след това играчите на Рубин излязоха в по-предни позиции и успяха да създадат известно напрежение в полето пред Валдес.

В 41-ата минута дойде и най-чистото положение за Рубин. Шаронов получи отличен пас в наказателното поле, засече с едно докосване, но Валдес спаси неговия удар. Минута по-късно пък Иниеста получи страхотен пас от Ибрахимович при заучено изпълнение на пряк свободен удар, стреля, но ударът му намери тялото на Рижиков и така резултатът остана непроменен.

През втората част гостите от Барселона наложиха тотален натиск и в по-голямата част от времето играта се пренесе пред полето на Рубин. Иниеста, Меси и Шави тормозеха отбраната на домакините, която обаче се справяше с всяка опасна атака на Барса. Ибрахимович бе добре пазен от централните бранители на Кубан Бердиев, а и в тези минути като цяло отборът на Рубин успяваше да удържи на напрежението. Удари на Шави и Ибра преминаха встрани от вратата, а няколко опита на Меси и Инеста бяха парирани от защитници на противника.

Така се стигна до 79-ата минута, когато при една от редките си контраатаки домакините на Рубин можеха да открият резултата. Домингес пусна чудесно извеждащо подаване към резервата Шаронов, който напредна в половината на гостите, излезе очи в очи с Валдес, но стражът на гостите скъси ъгъла и с тяло спря на пътя на топката, а след това Пуйол се намеси и изчисти в ъглов удар. Малко по-късно пък удар с глава на Риязанцев премина на сантиметри над напречната греда.

Заключителните минути на двубоя преминаха в нов натиск на Барселона, но каталунците стигнаха едва до една опасност пред вратата на Рижиков. Анри стреля от малък ъгъл, но стражът на домакините бе на своето място и улови без проблем. До повече интересни моменти в мача не се стигна и така срещата завърши без победител – 0:0.

След това равенство класирането в група „F” се завърза още повече. Барса и Рубин имат по 5 точки и заемат първите две места. Динамо Киев има 4 точки преди тазвечершното домакинство на Интер, който пък е с 3 точки от три равенства.

Рубин – Барселона 0:0

Рубин:
Рижиков, Ансалди, Сезар Навас, Семак, Салуквадзе, Домингес, Риязанцев, Нобоа, Калешин, Карадениз (Букаров 62’), Шаронов;
Старши треньор: Кубан Бердиев;

Барселона: Валдес, Дани Алвеш, Пуйол, Пике, Абидал, Туре, Кейта (Анри 83’), Шави, Иниеста, Меси, Ибрахимович;
Старши треньор: Пеп Гуардиола;

Жълти картони: Семак, Рижиков (Рубин), Пуйол (Барселона)

Вратар отказа повиквателна от Нагелсман

Вратарят на Фулъм Бернд Лено заяви, че е отказал поканата на националния селекционер на Германия Юлиан Нагелсман