3. Роналдо се развихри при солиден успех на Реал като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Роналдо се развихри при солиден успех на Реал като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Португалецът с хеттрик и пропусната дузпа срещу Алавес

Реал Мадрид спечели тежкото си гостуване на Алавес с 4:1 в мач от десетия кръг на Примера дивисион.

Домакините откриха резултата в 7-ата минута чрез Дейверсон, десет по-късно обаче Кристиано Роналдо изравни от дузпа. В 33-ата минута португалецът покачи на 2:1 за „лос бланкос‘, а в 79-ата пропусна да оформи своя хеттрик, след като пропусна от бялата точка. Роналдо все пак стигна до третото си попадение в 88-ата минута, а четири по-рано резервата Мората бе добавил още едно попадение на сметката на Белия балет.

Домакините започнаха ударно и още в 7-ата минута ликуваха след грешка на вратаря на мадридчани Навас, който не успя да пресече остро центриране на Ернандес отляво. Така топката стигна до Дейверсон, който не сбърка пред опразнената врата.

В 17-ата минута обаче гостите получиха правото да изпълнят дузпа и Кристиано Роналдо хладнокръвно отбеляза, изравнявайки резутата.

В 33-ата отново португалецът попадна в прегръдките на своите съотборници, този път след много красиво попадение от далечно разстояние.

Европейският шампион с Португалия имаше още една възможност да разпечата вратата на баските от 11-метров наказателен удар, но този път Пачеко предугади ъгъла и успя да спаси.

В 84-ата минута обаче, появилият се след почивката Алваро Мората заби трети гол във вратата на домакините с техничен прехвърлящ удар. Със сериозна заслуга за попадение бе Марсело, който достави отличен пас за своя съотборник.

В крайна сметка Роналдо стигна до своя хеттрик в срещата и първи за този сезон в 88-ата минута и то отново след пас на Марсело.

По този начин отборът на Реал Мадрид запази лидерската си позиция с актив от 24 точки, на три пред втория Севиля, докато Алавес е 13-ти с 10 пункта.