3. Роналдо и компания разсипаха опашкар в Испания (ВИДЕО)

Роналдо и компания разсипаха опашкар в Испания (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели гостуването на Хетафе с 5:1

Реал Мадрид не допусна изненада при гостуването на борещия се за оцеляване Хетафе, спечелвайки  срещата от 33-ия кръг в Примера с 5:1. Точни за „белия балет” бяха Бензема (29`), Иско (40`) , Бейл(50`) , Хамес  Родригес (88`) и Роналдо (90+2`), а почетното попадение за домакините отбеляза  Пабло Сарабия (84`). След успеха тимът на Зинедин Зидан измести  от втората позиция Атлетико Мадрид и е на точка  от лидера Барселона. Хетафе остава на последното място в класирането с 28 точки.

В 29-ата минута на срещата Хамес Родригес с отличен пас намери Бензема в наказателното поле и французинът засече точно, давайки аванс на гостуващия отбор.

Иско удвои преднината на Реал пет минути преди края на първата част след добра комбинация с Карим Бензема, а Гарет Бейл направи резултата класически в 50-ата минута отново след асистенция на Карим Бензема.

Хетафе имаше шанс да върне едно попадение в 74-ата минута, когато Марсело върна топката на Кейлор Навас и вратарят на гостите улови кълбото, за което реферът отсъди непряк свободен удар. Топката бе заложена на границата на вратарското поле, но последвалият удар на Пабло Сарабия бе отразен от Навас.

Сарабия се реабилитира за слабото си изпълнение с красив гол в 84-ата след шут извън границите на наказателното поле.

Четири минути след гола на домакините Хамес Родригес покачи на 4:1, а в добавеното време звездата на Реал Кристиано Роналдо също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 1:5.

В следващия кръг Реал Мадрид приема на „Сантяго Бернабеу” Виляреал, докато Хетафе гостува на Реал Сосиедад.

Постекоглу: Страхотно представяне